Category Боровец

Hotel Yastrebets 4+*

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен…

Hotel Samokov 4*

Локација : во центарот на Боровец Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг…

Hotel Moura 3*

Hotel Moura е сместен во самиот центар на Боровец.  Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг /со доплата/, лифт.  Собите: телефон, LCD TV и…

Hotel Lion 4*

Се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Паркингот се плаќа дополнително. Опис на соби: Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када. Услуга: Ќе можете вишокот на енергија да ја потрошите…

 Musala 4* (Ex.Yanakiev)

Хотел со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките. Нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Хотелот располага со 34…

Vila Jagoda i Malina

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ Локација: Вилите ЈАГОДА се наоѓаат во тивкиот дел на Боровец, опкружени со борови дрвја, на околу 3 км од центарот на Боровец и ски-лифтовите. Вилите се изградени од дрво во фински стил, погодно за семејни одмори, парови, љубители на…

IGLIKA PALACE 4*

Хотелот се наоѓа во центарот на Боровец, на само 100 метри од ски лифтот. Располага со спа центар (со доплата) и затворен базен. Во хотелот има бесплатен WiFi само во лобито. Сите соби во хотелот имаат балкон со поглед на…

Flora Kompleks 4*

Се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот, Хотел Флора нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона. Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со…

BOROVETS HILLS 5*

Хотелот е лоциран на 100 м од ски-стазата Јастребец, 3 км од центарот на Боровец во повисокиот мирен дел. Хотелот нуди одлични услови за одмор, спорт и деловни патувања. Локацијата во близина бна ски стазата Јастребец им овозможува на гостите што…