Flora Kompleks 4*

Се наоѓа во Боровец, на само 50 метри од ски лифтот, Хотел Флора нуди сауна, парна бања и затворен базен за време на зимската сезона. Поставени во 2 поврзани згради и 5 апартмантски згради, собите и студијата се со дрвени подови и балкони, со кабловска телевизија, бањи со тушеви и тоалетен прибор. Wi-Fi на јавни места. Во а la carte ресторанот се служи традиционална бугарска и интернационална кујна. 

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Соби за не-пушачи
 • Ресторан а ла карт
 • Казино
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Планинарење
 • Велосипедизам

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Сеф во соба
 • Мини Бар
 • Греење
 • Бања со туш кабина

локација

 • X Координати: 42.26405448937039
 • Y координати: 23.603986501693726

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • Финска сауна
 ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ 01.12.2021 – 17.12.2021
12.03.2022 – 31.03.2022
 18.12.2020 – 25.12.2020
05.03-11.03.2022
 26.12.2021 –03.01.2022  04.01.2022-04.03.2022 
Двокреветна Соба (2+1)34€39€64€50€
     Студио (2+1)37€43€68€54
Едноспален Апартман (2+2)44€51€79€62€
 • ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
 • ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :
 • ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА
 • ФИТНЕС
 • КОРИСТЕЊЕ НА ВНАТРЕШЕН БАЗЕН
Дополнителни услови :
▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст од цената за лице
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
▪ Доплата за новогодишна вечера 31.12 (задолжително) : возрасни – 75€, дете од 2-11.99 год. – 40€
▪ Доплата за божиќна вечера 25.12 (задолжително) : возрасни – 45€, дете од 2-11.99 год. – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Галерија

Локација