Hotel Yastrebets 4+*

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана.

EBD 1 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2023 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 30.03.2024
ЕBD 2 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 30.03.2024
EBD 3 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 30.03.2024
NON REF : ЗА РЕЗЕРВАЦИИ БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЗ 10 % ПОПУСТ
DAY DISCOUNT : 7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 25.01.2024 И ОД 04.03 ДО 30.03.2024
МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ МАКСИМУМ ДВА ПОПУСТАEBD СО DAY DISCOUNT ИЛИ DAY DISCOUNT СО NON REF)
EBD И NON REF НЕ СЕ ПРЕСМЕТУВА НА ЦЕНАТА ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ЛЕГЛА
РЕЗЕРВАЦИИТЕ СО EBD 1 , EBD 2 И EBD 3 СЕ БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЖУВАЊЕ
YASTREBETS 4* BOROVETS                                                                       www.hotelyastrebets.bg
PeriodValidЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
SGL ROOM  DBL ROOMJunior Suite(2 pax)Large Suite(2pax)Finish Chalet(2 pax)
Forest viewFrontviewForest viewFront view
High season26.01.-03.03.2024( мин. 3 ноќевања)All days214224234244323363333
Medium season              03.01-25.01.2024Thu -Sun164174184193283318293
Fri  Sat214224234245323363333
Low season                    04.03.-30.03.2024Thu -Sun152162172182258298258
Fri  Sat182192202212293333293
Christmas period            23.12-25.12.2023( мин. 4 ноќевања)All days242252242252Sold outSold outSold Out
New Year period26.12-02.01.2024( мин. 7 ноќевања)All days302313302313Sold outSold outSold Out
Дете од 4 до 11.99 год. на дополнително легло26 ЕУР
Возрасен на дополнително легло47 ЕУР
Maximum occupancySingle Room ( 1 adl+1chd 0-3.99 yrs )Double Room ( 3 adl)Junior Suite ( 3adl or 2 adl+2chd 4-11.99 yrs)Large Suite ( 3adl +1chd 4-11.99 yrs)Finish Chaley ( 4 adl +1 chd 4-11.99 yrs)
Доплата за вечера за лице на ден30 ЕУР
Деца од 4 11.99 години15 ЕУР
ТаксаВклучена
Задолжитена доплата за Божиќна Вечера 66 ЕУР за возрасни . Деца од 4 до 11.99 год. 33 ЕУР
Задолжителна доплата за Новогодишна Вечера 210 ЕУР за возрасни . Деца до 4 до 11.99 год. 105 ЕУР
Цената вклучува: користење на затворен базен, фитнес, хербална бања, парна бања, финска сауна, лакониум,ледена фонтана, интернет, паркинг
Откажување на резервација:Low season and Medium season: под 14 дена 100%High season : под 30 дена 100%Christmas period : под 45 дена 100%New Year period : под 60 дена 100%No Show 100%
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Галерија

Локација