Club Hotel Yanakiev 4*

Hов, модерен хотел со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките. Нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Хотелот располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планина или на центарот на градот. Покрај тоа, Јанакиев располага со широк спектар на објекти, како што модерен ски-центар, базен со совршен поглед на скијачки патеки, спа центар со доплата и многу повеќе. 

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Велнес центар
 • Рент-а-кар
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Лоби бар
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Превоз до гондола (со доплата)
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Велосипедизам

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Фен
 • Греење
 • Када

локација

 • X Координати: 42.258526085229285
 • Y координати: 23.58401745557785

Спа Услуги

 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Mасажа третмани
 • СПА центар
 • Финска сауна
 • Лакониум

ХОТЕЛ ЈАНАКИЕВ 4*-БОРОВЕЦ 2022

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ ПОЛУПАНСИОН
минимум 4 ноќевања
01.12-17.12.202118.12-26.12.2021
08.01-11.02
27.12-01.01.202202.01-07.01.2022
12.02-18.02.2022
19.02-11.03.2022
ДВОКРЕВЕТНА СОБА(2+1)51€92€136€113€92€
АПАРТМАН(2+2)133€243€365€283€243€

Цените во апартман се пресметани за 2 лица

ДЕЦА ДО 5.99 ГОД-БЕСПЛАТНО

ДЕЦА ОД 06-12.99 ГОД , НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГО ВО СОБА ПЛАЌА 21€
ДЕЦА ОД 6-12.99 ГОД , НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО АПАРТМАН ПЛАЌА 12€
ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА 30 % ПОПУСТ ОД ЦЕНАТА
ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО АПАРТМАН ПЛАЌА 23 €

Галерија

Локација