Musala 4* (Ex.Yanakiev)

Хотел со 4 ѕвездички, идеално лоциран во центарот на Боровец, право на ски патеките. Нуди пријатна услуга и е поставен во близина на сите удобности на одморалиштето, опкружен со убава шума полна со стари зимзелени дрвја. Хотелот располага со 34 двокреветни соби и 6 апартмани. Сите од нив се опремени со балкони кои нудат прекрасен поглед или на планина или на центарот на градот. Покрај тоа, Јанакиев располага со широк спектар на објекти, како што модерен ски-центар, базен со совршен поглед на скијачки патеки, спа центар со доплата и многу повеќе. 

локација

  • X Координати: 42.258526085229285
  • Y координати: 23.58401745557785

MUSALA 4* BOROVETS (EX. YANAKIEV)                          www.hotel-musala.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
101.12.2023
22.12.2023
23.12.2023
28.12.2023
29.12.2023
01.01.2024
02.01.2024
05.01.2024
06.01.2024
09.02.2024
10.02.2024
16.02.2024
17.02.2024
09.03.2024
10.03.2024
14.04.2024
STANDARD ROOM 
DOUBLE ROOM103185283232185232185103
DOUBLE ROOM+EXTRA BED139250383314250314250139
SINGLE ROOM8815423219215419215488
SGL 1+1 CHD (0-5,99)8915523319315519315589
SGL 1+1 CHD (6-12,99)8915523319315519315589
DBL 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)104186284233186233186104
SGL 1+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)9015623419415619415690
DBL 2+1 CHD (0-5,99)104186284233186233186104
DBL 2+1 CHD (6-12,99)118201299248201248201118
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD143252387296252296252143
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED155265399308265308265155
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED[2. ADL]167277412320277320277168
APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)150259394302259302259150
APT2 2+1 CHD (0-5,99)144253388297253297253144
APT2 2+1 CHD (6-12,99)150259394302259302259150
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)151260395303260303260151
APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)156266400309266308266156
APT2 3+1 CHD (0-5,99)156266400309266308266156
APT2 3+1 CHD (6-12,99)162271406315271315271162
ЦЕНИ СА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD ROOM 
DOUBLE ROOM125208306255208255208125
DOUBLE ROOM+EXTRA BED169281413344281344281169
SINGLE ROOM9916524320316520316599
SGL 1+1 CHD (0-5,99)100166244204166204166100
SGL 1+1 CHD (6-12,99)100166244204166204166100
DBL 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)126209307256209256209126
SGL 1+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)101167245205167205167101
DBL 2+1 CHD (0-5,99)126209307256209256209126
DBL 2+1 CHD (6-12,99)146229327276229276229146
1 BEDROOM APARTMENT 
APARTMENT 2 AD165275409318275318275165
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED189298433341298341298189
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED[2. ADL]212321455365321365321212
APT2 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)177287422330287330287177
APT2 2+1 CHD (0-5,99)166276410319276319276166
APT2 2+1 CHD (6-12,99)177287422330287330287177
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)178288423331288331288178
APT2 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)190299434342299342299190
APT2 3+1 CHD (0-5,99)190299434342299342299190
APT2 3+1 CHD (6-12,99)201310445354310354310201
Доплата за поглед на стаза засоба на ден1616161616161616
ТаксаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклучена
Минимум престој44444444
ОтказПод 3 денаноќПод 14 дена2 ноќиПод 28 денаноќиПод 7 денаноќиПод 14 дена2 ноќиПод дена2 ноќиПод 14 дена2 ноќиПод 3 денаноќ
No Show10%30%100%45%30%45%30%10%
Собимини бар,балкон,телефон,САТ ТВ
Описконференциска салабизнис центар,затворен базенноќен клуб,лоби бар,ресторан,фитнес сала,сауна,масажа,ски гардероба,сеф
Попусти и доплати:Доплата за Новогодишна вечера 145 Еур за возрасни и 75 Еур за деца
Локација: 50 метри од ски лифтовите
Цената вклучувакористење на затворен базен,саунапаркинг,интернет,
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2023 10% ПОПУСТ

Локација