IGLIKA PALACE 4*

Хотелот се наоѓа во центарот на Боровец, на само 100 метри од ски лифтот. Располага со спа центар (со доплата) и затворен базен. Во хотелот има бесплатен WiFi само во лобито. Сите соби во хотелот имаат балкон со поглед на шумската околина, телевизор со рамен екран и купатило, вклучувајќи бањарки. Спа објектот вклучува финска сауна, сауна, парна бања, класичена и арома масажа, како и третмани. Во ресторанот има интернационална кујна, а појадокот е на шведска маса. Доколку сакаат гостите можат да го поминат свето слободно време во лоби или коктел барот.

 Далечина од жичара: 100 m

 Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Велнес центар
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Скијање
 • Јавање коњи
 • Планинарење

сите соби се опремени со

 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Бања/Тоалет
 • Кујна (во Вила)

локација

 • X Координати: 42.2657337578008
 • Y координати: 23.60740900039673

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Mасажа третмани
 • СПА центар
 • Солариум
 • Финска сауна

РЕНОВИРАНИ СОБИ

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН18.12-25.12.2021
06.03-09.04.2022
26.12-01.01.2022
12.02-19.02.2022
31.01-11.02.2022
02.01-15.01.2022
20.02-05.03.2022
16.01-30.01.2022
Вид на сместување
Двoкреветна соба-стандард 2+1 51€ 74€ 62€ 51€
Еднокреветна соба 1+0 78€ 145€ 94€ 78 €
Студио 2+2/3+1  51€ 74€ 62€ 51€
Вила Иглика(наем) 4+2 95€ 145€ 96€ 85€

НЕРЕНОВИРАНИ

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ26.12-01.01.202202.01-15.01.202216.01-30.01.202231.01-11.02.202212.02-19.02.202220.02-05.03.202206.03-09.04.2022
ДВОКРЕВЕТНА СОБА57€48€40€48€57€48€40€
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА108€74€60€74€108€74€60€
СТУДИО57€48€40€48€57€48€40€

НАПОМЕНА : За сместување во студио задолжително се наплатуваат мин. 3 редовни суми.

Во цената е вклучено : појадок и вечера,

-Бесплатно  кафе,чај и слатки од 16ч до 17ч во ресторанот, користење на внатрешен базен,финска сауна, билкова сауна, парна бања,  -ски гардеробер, интернет , во лоби,

-Детски кат и фитнес ,паркинг бесплатен- ограничени места

-Дополнителни услови :

-Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно

-Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно

-Возрасен на дополнително легло во соба – 25% попуст

-Две деца до 11.99 со 2 возрасни сместени во студио – бесплатно

-4-ти возрасен на дополнително легло во студио – 25% попуст

-3-то дете во студио на дополнително легло – 50% попуст

-Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година)

-Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€

-Доплата за Новогодишна вечера за клиентите сместени во вили возрасни-60€  дете-32€

-Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

-Доплата за полупансион на клиентите кои се сместени во вилите 14€ по лице на ден, 1 деца од 2 до 11.99 7€ на ден

Галерија

Локација