Hotel Lion 4*

Се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Паркингот се плаќа дополнително. Опис на соби: Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када. Услуга: Ќе можете вишокот на енергија да ја потрошите во фитнес центарот или да се релаксирате во сауна. 

Хотелски содржини и услуги

 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Велнес центар
 • Хотелски паркинг
 • Рент-а-кар
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Билијард
 • Скијање

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Фен
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред

локација

 • X Координати: 42.273938901353844
 • Y координати: 23.6006498336792

Спа Услуги

 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • Фитнес
 • Финска сауна

LION BOROVETS 4* BOROVETS                                                     www.hotelslion.bg
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
101.12.2023
15.12.2023
16.12.2023
26.12.2023
27.12.2023
05.01.2024
06.01.2024
09.02.2024
10.02.2024
23.02.2024
24.02.2024
03.03.2024
04.03.2024
31.03.2024
DOUBLE STANDARD
DOUBLE ROOM9810717810711410798
SINGLE ROOM727816878857972
DBL 1+1 CHD (4-11,99)8494154941009487
SGL 1+1 CHD (0-3,99)738017080868073
TWIN LARGE
DOUBLE ROOM107118187118123118107
DOUBLE ROOM+EXTRA BED148163257163170163148
DBL 1+1 CHD (4-11,99)9410416310410810494
DBL 1+2 CHD (4-11,99) (0-3,99)9610516610510910596
DBL 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)115127200127132127115
DBL 2 2+1 CHD (0-3,99)109120109120124120109
DBL 2 2+1 CHD (4-11,99)128141223141147141128
FAMILY ROOM
FAMILLY ROOM 2 ADL126141222141152141126
FAMILLY ROOM 2 ADL+EXTRA BED166186290186200186166
FAM2 2+1 CHD (0-3,99)127142223142153142127
FAM2 2+1 CHD (4-11,99)146164258164177164146
FAM2 2+2 CHD (0-3,99) (03,99)128143224144155143128
FAM2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)147165259165178165147
FAM2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)167187291187201187167
FAM2 3+1 CHD (0-3,99)167187291187201187167
FAM2 3+1 CHD (4-11,99)187209328209224209186
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT [3ADL]211239345239249239211
APARTMENT [4ADL]212240346240250240212
APP 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)212240346240250240212
APP 2+3 CHD (0-3,99) (4-11,99) (4-11,99)213241347241251241213
APP 2+3 CHD (4-11,99) (4-11,99) (4-11,99)213241347241251241213
APP 3+1 CHD (4-11,99)212240346240250240212
APP 3+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)213241347241251241213
APP 3+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)213241347241251241213
APP 4+1 CHD (0-3,99)213241347241251241213
APP 4+1 CHD (4-11,99)213241347241251241213
ТаксаВклученаВклученаВклученаВјклученаВклученаВклученаВклучена
Откажување резервацијаПод 3 дена50%Под 3 дена50%Под 14 дена 50%Под 3 дена50%Под 7 дена50%Под 3 дена50%Под 3 дена50%
No Show100%2 ноќи100%100%100%100%100%
Минимум престој5555555
Цената вклучува: користење на затворен базен, финес, сауна, ски гардероба и трансфер до гондолата За време на вечерата вклучени се пијалоци ( наливно вино и пиво, вода, сок )
Доплата за Новогодишна вечера 95 Еур за возрасни и 50 Еур за деца од 4 до 11.99 год. Паркинг со доплата на лице место.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2023 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2023 10% ПОПУСТ
7=6, 10=9 , 14=12 ЗА ПРИСТИГНУВАЊЕ ПОСЛЕ 04.03.2023
ПОПУСТИТЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Локација