BOROVETS HILLS 5*

Хотелот е лоциран на 100 м од ски-стазата Јастребец, 3 км од центарот на Боровец во повисокиот мирен дел.

Хотелот нуди одлични услови за одмор, спорт и деловни патувања. Локацијата во близина бна ски стазата Јастребец им овозможува на гостите што скијаат одличен пристап за уживње во својот омилен спорт. Располага со одлично опремени сместувачки капацитети, сала за конференции. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски школо, детско катче.

СПА Центарот располага со: внатрешен базен, џакузи, фитнес, турски хамам, тепидариум, парна бања, сауна и релакс зона.

БОНУСИ : 7=6   за период на престој од 17.01-06.02.2022 (попустите не се комбинираат)

6=5 период на престој од 17.01-06.02/2022

Цените се по соба на ден за 2 лица на база ПОЛУПАНСИОН03.01-16.01/2022Новогодишен
30.12-02.01/2022
17.01-06.02/202210.12-29.12.2021
Вид на сместување07.02-20.02/2022 21.02-06.03/2022 07.03-30.04.2022
Двокреветна соба 2+1 171€ 276€ 138€ 113€
Еднокреветна соба 1+0 112€ 92€ 74€
Студио 2+2 200€ 303€ 160€ 126€
Едноспален апартман 2+2 222€ 322€ 180€ 142€
Двоспален апартман 4+2 313€ 497€ 253€ 204€

Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, паркинг, интернет

Дополнителни услови :

  • Деца до 3.99 год. – бесплатно
  • Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст од цената за лице
  • Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 40% попуст од цената за лице
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од цената за лице
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 40€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Галерија

Локација