Hotel Moura 3*

Hotel Moura е сместен во самиот центар на Боровец. 

Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг /со доплата/, лифт. 

Собите: телефон, LCD TV и фрижидер, фен. Некој соби се со балкон.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2023

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.12.2023

Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 01.12-21.12.2023 и од 08.03-18.04.2023

**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

MURA 4* 01.12.2023-21.12.2023     08.03.2024-18.04.202429.12.2023 – 02.01.2024 03.01.2024-25.01.2024   09.02.2024-07.03.202422.12.2023 – 28.12.2023 26.01.2024 – 08.02.2024
ноќевање со појадокполупансион ноќевање со појадокполупансион ноќевање со појадокполупансион ноќевање со појадокполупансион 
Двокреветна SMALL соба39 €50 €68 €79 €45 €56 €53 €64 €
Двокреветна стандард соба45 €56 €79 €90 €50 €61 €59 €69 €
Двокреветна LUX соба 59 € 69 € 104 € 115 € 64 € 75 €72 €  83 €
 Трокреветна соба39 € 50 € 68 €  79 €46 € 57 € 49 € 65 € 

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање со појадок и вечера), фитнес, детско катче, WI-FI, паркинг (5€ на ден), ски гардеробер.

Попусти и доплати:

Дете до 2,99 год. – бесплатно

Прво дете од 3-12,99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО

Второ дете од 3-12,99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 75€ / возрасен, 35€/ дете од 4 – 12,99 г.

Капацитет на сместување:

Двокреветна SMALL соба – 2 возрасни

Двокреветна стандард соба – 2 возрасни + 1 дете до 12,99г

Двокреветна LUX соба – 2 возрасни + 2 деца до 11,99г

Трокреветна соба – 3 возрасни

Минимум престој 3 ноќевања во период 26.12.2022 – 05.03.2023

Минимум престој 2 ноќевања за период 01.12-25.12.2022 и 06.03-20.04.2023

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Локација