Category Банско

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3*

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со…

Хотел Орбилукс 3*

Хотелот Орбилукс 3* е еден од најмодерните во Банско и е место каде можете да се насладувате на убавината на зимската идила и природа. Неговата местоположба е идеална, на само 480 метри од ски лифтот, а сето тоа надополнето со спојот…

Хотел ORPHEY 4*

СОПСТВЕН ПРЕВОЗ *** Пакети со 2 или 3 полупансиони *** Термини по избор: 14.01-16.01.2022 год. (Петок-Недела) – од 3600 ден по лице 16.01-19.01.2022 год. ( Недела – Среда) – од 4650 ден по лице 19.01-21.01.2022 год. (Среда – Петок) –…

WELLNESS HOTEL BULGARIA 4*

WELLNESS HOTEL BULGARIA 4* – Банско БОНУСИ : 6=5, 7=6, 10=9 за период на престој 06.01-15.04.2022 Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 01.12-28.12.2021 29.12-05.01.2022 06.01-28.02.2022 Вид на сместување 01.03-15.04.2022 Двокреветна соба 2+1 31€                           69€                             38€ Апартман…

SUNRISE 4*

Хотел Sunrise Park 4* се наоѓа на неколку минути пешачење до гондолата, и на 5 минути одалеченост од историскиот центар на Банско, на својте гости им нуди, спа центар со базен, сауна и парна бања, фитнес, ресторан, лоби, ски гардероба.…

MPM HOTEL SPORT 4*

 www.mpmhotels.bg MPM HOTEL SPORT 4* BANSKO                                1 01.12.202117.12.2021 18.12.202127.12.2021 28.12.202102.01.2022 03.01.202209.01.2022 10.01.202211.02.2022 12.02.202218.02.2022 19.02.202206.03.2022 07.03.202210.04.2022 ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- ПОЛУПАНСИОН EXECUTIVE ROOM   DOUBLE ROOM 100 125 185 153 125 153 125 100 DOUBLE ROOM+EXTRA BED 140 175 258…

REGNUM 5*

Одличен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пиринпланина, хотелот се наоѓа на само 400 m од првата станица на гондола лифтот и на 900 m од центарот на…

Premier Luxury Mountain Resort 5*

www.banskohotelpremier.com ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 25.12.2021 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 08.01 ДО 26.03.2022 ЗА МИНИМУМ 7 НОЌЕВАЊЕ PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5* BANSKO      1 03.12.202122.12.2021 23.12.202129.12.2021 30.12.202108.01.2022 09.01.202206.03.2022 07.03.202226.03.2022   ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –…

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4*

Локација:Хотелот  е лоциран на излезот од Банско, 500 метри од Гондолата и 2км од главната автобуска станица. Содржина:Казино, ресторани со различни кујни, барови, спа центар со внатречен и надворешен базен, ски школа со ски опрема за издавање, рецепција, собна послуга,…

PERUN LODGE 4*

Хотелот се наоѓа во срцето на еден од најмодерните ски терени во Источна Европа-Банско.Отворен 2009 година,убава архитектура,одлична локација,панорамски поглед.Хотелот има ресторан,бизнис центар,интернет,спа центар и затворен базен,теретана,сауна и парна бања-бесплатно. Хотелот е на 350 метри од гондолата и 800 метра од…