MURITE CLUB HOTEL 4*

Далечина од

 • Жичара: 10 km
 • Ски-центар, Банско: 8 km

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Ресторан а ла карт
 • Рент-а-кар
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Игротека за деца
 • Бесплатен трансфер до гондола
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно
 • Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Билијард
 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Тениски терени
 • Голф курс (на одалеченост од 3 км)
 • Соба за игри

сите соби се опремени со

 • Телефон
 • Мини Бар
 • Балкон или Тераса
 • LCD телевизор со сателитски канали
 • Када/Туш Кабина

локација

 • X Координати: 41.8614886
 • Y координати: 23.4169455

Спа Услуги

 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен
 • Надворешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • Топла када
 • Фитнес
 • СПА центар
MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско
www.murite.bg
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2021 и 16.01-27.01.2021 и 07.02-10.04.2022
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено
Цените се по лице за 1 ноќевање на база полупансион01.12-22.12.202123.12-25.12.202129.12-02.01.202216.01-27.01.2022
07.02-05.03.2022
 Вид на сместување26.12–28.12.2021
06.03-10.04.2022
03.01-15.01.2022
28.01-06.02.2022
 
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0 29€ 39€ 56€ 37€
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1+0 44€ 60€ 84€ 56€
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2 35€ 45€ 62€ 42€
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2 29€ 39€ 56€ 37€
Троспален апартман – АЗАЛИА 6+2 29€ 39€ 56€ 37€
Двокреветна соба –   ОРХИДЕА 2+0 23€ 33€ 50€ 31€
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1+0 35€ 51€ 75€ 47€
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2 29€ 39€ 39€56€
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2 24€ 34€ 3451€
Троспален апартман- ОРАХИДЕА 6+2 24€ 34€ 34€51€
Во цената е вклучено : појадок и вечера , транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес,детски кат, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 10€ , дете од 6-13.99 год. – 6€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови :
 Деца до 5.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
 Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло плаќа  50% од редовната цена
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
 Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 75€, дете од 6-13.99 год.- 45€ (задолжително)
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Галерија

Локација