PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4*

Локација:
Хотелот  е лоциран на излезот од Банско, 500 метри од Гондолата и 2км од главната автобуска станица.

Содржина:
Казино, ресторани со различни кујни, барови, спа центар со внатречен и надворешен базен, ски школа со ски опрема за издавање, рецепција, собна послуга, интернет, туристичко биро, паркинг кој е бесплатен за сите гости во хотелот, менувачница. Беспалтен трансфер од и до ски лифтот,  кабелска ТВ, бејби кот на барање, бањарки и влечки, чистење на собите 24 часа, хемиско, перална, бесплатна сауна, бесплатни лежалки, бесплатни крпи за на базен, теретана, бизнис центар, соба за багаж.

Соби :
133 двокреветни соби со балкон или без балкон со екстра легло и 12 свити. Многу од собите се со поглед кон Пирин планина.

Забава и спорт  :
Забавата вклучува Платинум Казино, билијард и пинг понг со доплата и игротека. Детско катче за помалите гости.

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4* – Банско

www.hotelperunbansko.com

Попоуст за рана резервација: 10% попуст за уплата до 30.10.2021/ 5% попуст за уплата до до 30.11.2021


Цените се по лице за 1 ноќевање
01.12-17.12.202118.12-26.12.2021 04.01-06.01.202227.12-03.01.202220.01-07.02.2022

на база ПОЛУПАНСИОН
07.01-19.01.2022


08.02-28.03.2022Двокреветна соба – економи 2+1
48€ 63€ 93€ 53€

Двокреветна соба – без балкон
2+1
49€ 67€ 99€ 56€

Двокреветна соба – со балкон
2+1
51€ 69€ 101€ 58 €

Јуниор сјуит *
2+2
61€ 82€ 122€ 69€

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен,сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.

Дополнителни услови :

Дете до 1.99 год. – бесплатно

Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно

Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст

Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст

Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно

Втото дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Галерија

Локација