PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4*

Локација:
Хотелот  е лоциран на излезот од Банско, 500 метри од Гондолата и 2км од главната автобуска станица.

Содржина:
Казино, ресторани со различни кујни, барови, спа центар со внатречен и надворешен базен, ски школа со ски опрема за издавање, рецепција, собна послуга, интернет, туристичко биро, паркинг кој е бесплатен за сите гости во хотелот, менувачница. Беспалтен трансфер од и до ски лифтот,  кабелска ТВ, бејби кот на барање, бањарки и влечки, чистење на собите 24 часа, хемиско, перална, бесплатна сауна, бесплатни лежалки, бесплатни крпи за на базен, теретана, бизнис центар, соба за багаж.

Соби :
133 двокреветни соби со балкон или без балкон со екстра легло и 12 свити. Многу од собите се со поглед кон Пирин планина.

Забава и спорт  :
Забавата вклучува Платинум Казино, билијард и пинг понг со доплата и игротека. Детско катче за помалите гости.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2023 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 5% ПОПУСТ

PLATINUM HOTEL & CASINO 4* BANSKO                www.bansko.platinum.bg
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА -ПОЛУПАНСИОН
101.12.2023
18.12.2023
19.12.2023
26.12.2023
27.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
07.01.2024
08.01.2024
18.01.2024
19.01.2024
24.02.2024
25.02.2024
29.03.2024
DOUBLE ROOM127174263174127152127
DOUBLE ROOM+EXTRA BED178244369244178213178
SINGLE ROOM1011351981359811898
DBL 1+1 CHD (2-11,99)112153231153112133112
SGL 1+1 CHD (0-1,99)1021361991369911999
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)113154232154113134113
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)128175264175128153128
DBL 2+1 CHD (0-1,99)128175264175128153128
DBL 2+1 CHD (2-5,99)128175264175128153128
DBL 2+1 CHD (6-11,99)160218330218160190160
DOUBLE ROOM NO BALCONY
DOUBLE ROOM132179268179132156132
DOUBLE ROOM+EXTRA BED185250375250185219181
SINGLE ROOM102139201139102121102
DBL 1+1 CHD (2-11,99)113157235157116137116
SGL 1+1 CHD (0-1,99)103140202140103122103
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)114158236158117138117
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)133180269180133157133
DBL 2+1 CHD (0-1,99)133180269180133157133
DBL 2+1 CHD (2-5,99)133180269180133157133
DBL 2+1 CHD (6-11,99)165224335224165196165
DOUBLE ROOM WITH BALCONY
DOUBLE ROOM134181270181134159134
DOUBLE ROOM+EXTRA BED188253378253188222188
SINGLE ROOM104141203141104123104
DBL 1+1 CHD (2-11,99)118159237159118139118
SGL 1+1 CHD (0-1,99)105142204142105124105
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)119160238160119140119
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)135182271182135160135
DBL 2+1 CHD (0-1,99)135182271182135160135
DBL 2+1 CHD (2-5,99)135182271182135160135
DBL 2+1 CHD (6-11,99)168227338227168199168
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE 2 AD181244367244181214181
JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED253342514342253300253
JUS2 1+1 CHD (2-11,99)181244367244181214181
JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)182245368245182215182
JUS2 1+2 CHD (2-11,99)(2-11,99)182246369246183216183
JUS2 2+1 CHD (0-1,99)182246369246183216183
JUS2 2+1 CHD (2-11,99)182246369246183216183
JUS2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99)183247370247184217184
JUS2 2+2 CHD (2-11,99)(2-11,99)228307460307228270228
JUS2 3+1 CHD (0-1,99)255343515343255301255
JUS2 3+1 CHD (2-11,99)255343515343255301255
ТаксаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклучена
ОтказПод 5 дена 1 ноќПод 10 дена 1 ноќПод 26 дена 50%Под 10 дена 1 ноќПод 5 дена 1 ноќПод 7 дена 1 ноќПод 5 дена 1 ноќ
No Show2 ноќи2 ноќи100%2 ноќи2 ноќи2 ноќи2 ноќи
Минимум престој2333222
Цената вклучува : користење на затворен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, трансфер до гондолата
Доплата за Новогодишна вечера 130 ЕУР за возрасни и 65 ЕУР за деца од 2 до 11.99 год.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Локација