PERUN LODGE 4*

Хотелот се наоѓа во срцето на еден од најмодерните ски терени во Источна Европа-Банско.Отворен 2009 година,убава архитектура,одлична локација,панорамски поглед.Хотелот има ресторан,бизнис центар,интернет,спа центар и затворен базен,теретана,сауна и парна бања-бесплатно. Хотелот е на 350 метри од гондолата и 800 метра од центарот на Банско Нуди вкупно 205 соби : Студио.апартман со 1 спална Собите имаат кујна ,кабелска телевизија, директна телефонска линија,мини бар, сеф,фен за коса,купатило(када и туш) Во студиото може да се сместат 2 возрасни лица и 1 дете. Во апартмани со 1 спална може да се сместат 2 возрасни лица и 2 деца или 3 возрасни лица. 

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Соби за не-пушачи
 • Сеф на рецепција
 • Ресторан а ла карт
 • Велнес центар
 • Рент-а-кар
 • Детско катче
 • Лифт
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)
 • Продавница за подароци

Активности во близина на хотелот

 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Балкон или Тераса
 • Када/Туш Кабина

локација

 • X Координати: 41.8264
 • Y координати: 23.4839

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Mасажа третмани
 • Топла када
 • Фитнес
 • СПА центар
PERUN LODGE 4* – Банско
www.perunlodge.bg
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 20.11.2021
(Попустот за рана резервација и бонусите се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќевањесо појадок29.12-03.01.202204.01-25.02.2022
18.12-28.12.2021 26.02-05.03.202201.12-17.12.2021 06.03-10.04.2022

 


Студио 2+1 75 € 51 € 48€ 44€
Едноспален апартман 2+2 80€ 56€ 54€ 49€
Во цената е вклучено : појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.
Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден. Доплата за вечера: 16€ за возрасни, 10€ за деца (5-11.99)
Дополнителни услови :
▪ Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 5-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
▪ Доплата за еднокреветна соба : 25% плус од редовна соба (не важи за 29.12-03.01.2020, не се пресметува попуст за рана резервација)
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€ (на 31.12 нема регуларна вечера)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Галерија

Локација