REGNUM 5*

Одличен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин
планина, хотелот се наоѓа на само 400 m од првата станица на гондола лифтот и на 900 m од центарот на Банско. Опис на
соби: Прекрасни студиjа и апартмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали. Вкупно 102 соби: Студио (25 m2), апартмани 1 соба (40 m2), апартмани 2 соби (65 m2).
• Студио: Голема дневна соба со кујна, спална, кревет на пуштање, гардероба, фрижидер, ТВ, купатило;
• Апартман 1 соба: Брачен кревет, гардеробер, дневна соба со кујна, фрижидер, телевизор, голем кауч и брачен кревет,
купатило, балкон;
• Апартман 2 соби: 2 спални со француски лежај, орман, дневна соба со кујна, фрижидер, ТВ, голем кауч и француски лежај,
купатило, балкон.


Услуга:

Бесплатно во СПА центарот:
• Затворен базен;
• Теретана;
• Сауна;
• Парна бања
• Жичара: 400 m
Хотелски содржини и услуги
• Надворешен базен (бесплатно)
• Внатрешен базен (бесплатно)
• Базен за деца
• Сауна
• Интернет
• Ресторан
• Велнес центар
• Хотелски паркинг
• 24 часовна услуга во соба
• Надворешен базен
• Детско катче
• Лифт
• Игротека за деца
• Бесплатен трансфер до гондола
• Аква парк
• Рецепција 24/7
Активности во близина на хотелот
• Надворешен базен
• Затворен базен
Оброци
• Оддел за непушачи во ресторан
• Појадок (швед. маса)
• Вечера (швед. маса)

локација
• X Координати: 41.8246154
• Y координати: 23.4722327

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2023

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 20.11.2023

 Бонус: 7=6 за период на престој од 04.01-14.04.2024

Попустот и бонусот не се комбинираат

REGNUM 5*НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК28.12-03.01.202422.12-26.12.2024
04.01-08.01.2024
25.01-25.02.2024
09.01-24.01.2024
26.02-17.03.2024
01.12-21.12.2023
18.03-14.04.2024
Junior Suite – за 2 лица240€189€156€129€
Executive Suite – за 2 лица256€200€167€139€
Executive suite with mountain view  – за 2 лица262€206€173€145€
Executive Deluxe suite – за 2 лица268€211€178€151€
Executive Deluxe suite with mountain view – за 2 лица274€217€184€156€
Grand Suite –  за 4 лица462€363€280€247€
Grand Suite with mountain view за 4 лица467€368€285€252€
Дете од 0 – 6.99бесплатнобесплатнобесплатнобесплатно
Дете од 07 – 12.99 на дополнително легло39€34€29€23€
Возрасен на дополнително легло78€73€56€39€

Во цената е вклучено : ноќевање со појадок, користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер,транспорт до ски гондолата, детски кат и анимација, паркинг, интернет.

Попусти и доплати:

Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) : ресторан РЕГНУМ  110€ – возрасен, 55€ дете  12-16 г., 35€  дете 6-12 г., 20€ дете 3-6г, ресторан БОСФОР – 160€  возрасен, 85€ дете  12-16 г., 45€ дете 6-12 г., 25€ дете 3-6г 

Вечера:  возрасен 25€, дете 7-12,99г. 15€

Доплата за suite со балкон 10€ за цел престој 

Доплата за користење на Regnum Banya Termal complex: возрасен – 8€, дете 4-11 год.- 5€

При резервација на 5 и повеќе ноќевања – БЕСПЛАТНО користење на Regnum Banya Termal complex

Communuty tax: 0,61 € по лице од ноќ

Капацитет на сместување:

Junior suite – 2 возрасни
Executive suite –  2 возрасни + 1 дете до 12,99 год

Executive deluxe suite –  2 возрасни + 2 деца до 12,99 год

Grand suite –  4 возрасни + 2 деца до 12,99 год или 5 возрасни

Минимум престој 3 ноќевања во период 04.01-08.01.2024, 25.01 – 25.02.2024.

Минимум престој 4 ноќевања во период 27.12-03.01.2024

Минимум престој за викенд е 2 ноќевања

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд


Локација