Category Пампорово

SUNNY HILLS 3*

Содржина: Нов хотел (отворен 2018) идеален за одмор и рекреација, каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и модерниот стил. На располагање на гостите им нуди ресторан со капацитет за 160 гости со традиционални и интернационални јадења, рецепција 24 часа,…

Hotel Snezhanka 3*

Со модерно уредени соби, прекрасно лоби и простран интимен ресторан, Хотелот Снежанка се наоѓа во центарот на популарното скијалиште Пампорово.  Има   широк избор на вкусни јадења во ресторанот а исто така и локални специјалитети во таверната со автентичен ентериер…

PERELIK 5*

Локација: Се наоѓа во самиот центар на Пампорово и е целосно реновирана во 2016 година. Гондолата е оддалечена 900 метри, до кој има организиран трансфер. Соби: Има вкупно 177 стандардни соби  и 31 апартмани. Сите соби и апартмани имаат бања (туш /…

ORLOVETS 5*

Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800 m од ски – лифтот, до хотел Перелик. Хотелот е изграден во 2005 година, на 10 ката, 3 лифта 105 соби. Двокреветни соби (2 стандардни + 1 дополнителен кревет; максимум сместување на 3 возрасни,…

Orfej 4*

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со…

Kamelia 4*

Комплексот се во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата. Бесплатниот кабловски интеррнет е обезбеден во цел објект. Апартманите се опремени…