ORLOVETS 5*

Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800 m од ски – лифтот, до хотел Перелик. Хотелот е изграден во 2005 година, на 10 ката, 3 лифта 105 соби.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ORLOVETS 5* PAMPOROVO                                        www.hotelorlovetz.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
101.12.2023
15.12.2023
16.12.2023
27.12.2023
28.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
19.01.2024
20.01.2024
23.02.2024
24.02.2024
08.03.2024
09.03.2024
31.03.2024
DOUBLE STANDARD
DOUBLE ROOM114132210132143132114
SINGLE ROOM8598209981079885
DBL 1+1 CHD (6-11,99)114132210132143132114
SGL 1+1 CHD (0-5,99)8699210991089986
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)115133211133144133115
DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)143165263165179165143
DBL 2+1 CHD (0-5,99)115133211133144133115
DBL 2+1 CHD (6-11,99)143165263165179165143
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD159184293184199184159
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED218253403253274253218
APT2 1+1 CHD (6-11,99)159184293184199184159
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)160185294185200185160
APT2 1+2 CHD (6-11,99)(6-11,99)199230366230250230199
APT2 2+1 CHD (0-5,99)160185294185200185160
APT2 2+1 CHD (6-11,99)199230366230250230199
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)161186295186201186161
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)200231367231251231200
APT2 2+2 CHD (6-11,99)(6-11,99)239276440276300276239
Полупансион Премиум33333333333333
Деца од 6-11.99 год.20202020202020
ТаксаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклучена
ОтказПод 14 дена 50%Под 14 дена 50%Под 31 дена 100%Под 14 дена 50%Под 14 дена 50%Под 14 дена 50%Под 14 дена 50%
No Show75%75%100%75%75%75%75%
Минимум престој1131111
Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 6 до 11.99 год.
Цената вклучува: користење на затворен базен, фитнес, инфрацрвена сауна, арома сауна, хербална сауна,тропски тушеви,парна бања,амам, интернет, ски гардероба, трансфер до ски лифтовите . Паркинг со доплата .
HB – premium dinner includes unlimited access to salad buffet bar, special set menu with selected cold and warm starters, main course specialities and desserts, personal and quality service                                                        
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Двокреветни соби (2 стандардни + 1 дополнителен кревет; максимум сместување на 3 возрасни, 30 m²). Сите соби имаат балкон (со поглед кон планината Снежанка), централна клима, кабловска ТВ, радио, телефон, мини бар, сеф во соба (бесплатен), интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, фен и бањарки.

Содржина: 

Рецепција, сеф, услуга во соба (се наплаќа), Wi – Fi во лоби бар (бесплатно), ски – остава, главен ресторан, лоби бар, Панорама кафе и Пиано бар, ноќен клуб и електронски игри (во хотел Перелик), конференциска сала, доктор, фризер, СПА центар. Бесплатно користење на ски – гардероба, превоз од хотел до ски – терени (од 08:30 на секои 30 минути), базен, сауна, соба со пареа, фитнес, креветче за бебе (на барање), надворешен паркинг и гаража (со ограничен паркинг места). Дополнително се наплаќа пинг – понг, билијард, куглана (во хотел Перелик), електронски игри, масажа, солариум, СПА третмани.

Хотелски содржини и услуги

 • Ресторан
 • Соби за не-пушачи
 • Салон за убавина
 • Паркинг
 • Лоби бар
 • Собна услуга
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi
 • Менувачница
 • Пијано Бар

Оброци

 • Оддел за непушачи во ресторан
 • Појадок (швед. маса)
 • Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

 • Балкон
 • ТВ
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Фен
 • Греење
 • Дупли лежај или два кревети
 • Бањарки и папучи
 • Када/Туш Кабина

локација

 • X Координати: 41.6583729
 • Y координати: 24.6990305

Спа Услуги

 • Внатрешен базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • СПА центар

Галерија

Локација