PERELIK 5*

Локација: Се наоѓа во самиот центар на Пампорово и е целосно реновирана во 2016 година. Гондолата е оддалечена 900 метри, до кој има организиран трансфер.

Соби: Има вкупно 177 стандардни соби  и 31 апартмани. Сите соби и апартмани имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон и мини бар.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот располага и со италијански ресторан, лоби бар, вечерен бар и apres ski бар. Забавните содржини вклучуваат куглана, билијард и електронски видео игри. Во склопот на СПА центарот има и олимписки базен, теретана, простории за масажа, два сауни и солариум. Хотелот Перелик и Орловец се поврзани со топла врска.

PERELIK 5* – Пампорово

www.perelikhotel.com

Цените се по лице за 1 ноќевање01.12-17.12.202118.12-28.12.2021
на база ноќевање со појадок05.03-10.04.202204.01-21.01.202229.12-03.01.202222.01-18.02.2022
Вид на сместување19.02-22.04.2022
Јуниор сјуит2+252,00 €58,00 €90,00 €63,00 €
Двоспален апартман / мезонет4+249,00 €55,00 €85,00 €60,00 €

Во цената е вклучено : појадок , користење на внатрешен базен,џакузи, фитнес,ладна соба,  сауна,парна бања, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет

Дополнителни услови : 

  • Доплата за вечера возрасни 22€ по лице на ден, деца 7-11.99- 11€
  • Деца до 6.99 год. – бесплатно
  • Деца од7-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
  • Деца од 7-11.99 на редовно легло со еден возрасен 25% попуст
  • Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
  • Доплата за еднокреветна соба – 30€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-11.99 год.) – 50€
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Галерија

Локација