PERELIK 5*

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

PERELIK 5* PAMPOROVO                                                www.perelikhotel.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
101.12.2023
15.12.2023
16.12.2023
27.12.2023
28.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
19.01.2024
20.01.2024
23.02.2024
24.02.2024
08.03.2024
09.03.2024
31.03.2024
SINGLE ROOM8598209981079885
SUITE 2 ADULTS114132210132143132114
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED157181289181197181157
SGL 1+1 CHD (0-5,99)8699210991089986
SUI2A 1+1 CHD (6-11,99)114132210132143132114
SUI2A 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)115133211133144133115
SUI2A 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)143165263165179165143
SUI2A 2+1 CHD (0-5,99)115133211133144133115
SUI2A 2+1 CHD (6-11,99)143165263165179165143
SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)116134212138145134116
SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)144166264166180166144
SUI2A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)172199316199215199172
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD219250406250272250219
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED260297482297324297260
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)219250406250272250219
APT4 3+1 CHD (6-11,99)219250406250272250219
APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)220251407251273251220
APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)247282457282307282247
APT4 4+1 CHD (0-5,99)220251407251273251220
APT4 4+1 CHD (6-11,99)247282457282307282247
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)221252408252274252221
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)248283458283308283248
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)275314509314341314275
Полупансион25252525252525
Деца од 6-11.99 год.16161616161616
ТаксаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклучена
ОтказПод 14 дена 50%Под 14 дена 50%Под 31 дена 100%Под 14 дена 50%Под 14 дена 50%Под 14 дена 50%Под 14 дена 50%
No Show75%75%100%75%75%75%75%
Минимум престој1131111
Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години
Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет, трансфер до ски лифтовите, фитнес, парна бања, ледена соба, амам,арома сауна, инфрацрвена сауна, тропски тушеви, финска сауна Затворен паркинг со доплата .
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Локација: Се наоѓа во самиот центар на Пампорово и е целосно реновирана во 2016 година. Гондолата е оддалечена 900 метри, до кој има организиран трансфер.

Соби: Има вкупно 177 стандардни соби  и 31 апартмани. Сите соби и апартмани имаат бања (туш / тоалет), фен, сателитска ТВ, телефон и мини бар.

Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот располага и со италијански ресторан, лоби бар, вечерен бар и apres ski бар. Забавните содржини вклучуваат куглана, билијард и електронски видео игри. Во склопот на СПА центарот има и олимписки базен, теретана, простории за масажа, два сауни и солариум. Хотелот Перелик и Орловец се поврзани со топла врска.

Галерија

Локација