Hotel Snezhanka 3*

Со модерно уредени соби, прекрасно лоби и простран интимен ресторан, Хотелот Снежанка се наоѓа во центарот на популарното скијалиште Пампорово. 

Има   широк избор на вкусни јадења во ресторанот а исто така и локални специјалитети во таверната со автентичен ентериер на Родопите.

 За забава има дискотека, затворен базен, теретана сауна и СПА центар. 

Хотелот нуди две технички добро опремени сали за конфренција.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

        -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

Бонуси: 7=6 за престој во период 19.02 – 31.03.2024

-10% за резервации при мин. 6 ноќевања во период од 07.01 – 18.01.2024

Бонусите не се комбинираат со попустот за рани резервации

SNEZHANKA 3*- 
полупансион
01.12-22.12
17.03-31.03
 23.12-28.12
 02.0106.01
20.01 – 03.03
29.12-01.01  07.01 – 19.01   
04.03 – 16.03
По лице во двокреветна соба       44 €          49 €        106 €46 €
АПАРТМАН 2+2    (цена од ден за 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год.)       125 €          148 €        302 €137 €

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, фитнес, интернет, паркинг.  Трансфер до ски лифтовите 3 Еур по лице на ден (задолжително).

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 години на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
Дете од 6-11,99 години  на дополнително легло во двокреветна соба – 65% попуст на редовната цена

Трето дете од 4-11,99 год во  апартман – 9е на ден

Трет или четврт возрасен на дополнително легло во апартман – 14е на ден

Трет возрасен во двокреветна соба – 25% попуст на редовната цена

Доплата за Новогодишна вечера  (задолжително) 70€ / возрасен, 35€ / дете (4-11,99г.)

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год или 3 возрасни

Апартман со една спална – 2 возрасни + 3 деца до 11,99 год или 3 возрасни + 2 деца до 11,99 год или

4 возрасни + 1 дете до 11,99 год.

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 Хотелски содржини и услуги

 • Бар во хотелот
 • Сеф на рецепција
 • Сала со ТВ
 • Пристап за хендикепирани лица
 • 24 часовна услуга во соба
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг
 • Игротека за деца
 • Бесплатен трансфер до гондола
 • Собна услуга
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)
 • Сала за конференции

Активности во близина на хотелот

 • Скијање
 • Планинарење

Оброци

 • Појадок (швед. маса)
 • Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Телефон
 • Мини Бар
 • Бања/Тоалет
 • Сет пешкири (2 за член)
 • Дупли лежај или два кревети
 • Бања со туш кабина

локација

 • X Координати: 41.6591178
 • Y координати: 24.6998627

Спа Услуги

 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес (бесплатно)
 • Mасажа третмани
 • Хидроџет

Галерија

Локација