Kamelia 4*

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 26.12.2023 И ОД 02.01 ДО 12.04.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

KAMELIA COMPLEX 4*PAMPOROVO                       www.kamelia-hotel-pamporovo.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ
101.12.2023
15.12.2023
16.12.2023
26.12.2023
27.12.2023
01.01.2024
02.01.2024
06.01.2024
07.01.2024
20.01.2024
21.01.2024
04.03.2024
05.03.2024
12.04.2024
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD741051521059019574
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED104147213147125147104
APT2 1+1 CHD (0-11,99)741051521059019574
APT2 1+2 CHD (0-11,99) (0-5,99)751061531069119675
APT2 1+2 CHD (0-11,99) (6-11,99)8912718312310812789
APT2 2+1 CHD (0-5,99)751061531069119675
APT2 2+1 CHD (6-11,99)8912718312310812789
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)761071541079219776
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (0-5,99)9012818412410912890
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)105148214148126148105
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD121179259179139179121
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED145215311215166215145
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)121179259179139179121
APT4 2+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)122180260180140180122
APT4 2+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)133197286197153197133
APT4 3+1 CHD (6-11,99)121179259179139179121
APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)122180260180140180122
APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)133197286197153197133
APT4 3+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)134198287198154198134
APT4 3+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)146216312216167216146
APT4 4+1 CHD (0-5,99)122180260180140180122
APT4 4+1 CHD (6-11,99)133197286197153197133
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)123181261181141181123
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)134198287198154198134
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)146216312216167216146
3 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 6 AD174261382261201261174
APARTMENT 6 AD+EXTRA BED198296433296220288198
APT6 3+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)174261382261201261174
APT6 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)174261382261201261174
APT6 4+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)175262383262202262175
APT6 4+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)187271400279215279187
APT6 5+1 CHD (6-11,99)174261382261201261174
APT6 5+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)175262383262202262175
APT6 5+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)187271400279215279187
APT6 5+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)188272401280216280188
APT6 5+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)199297434297221289199
APT6 6+1 CHD (0-5,99)175262383262202262175
APT6 6+1 CHD (6-11,99)187271400279215279187
APT6 6+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)176263384263203263176
APT6 6+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)188272401280216280188
APT6 6+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)199297434297221289199
Ноќевање со појадок10101010101010
Деца од 6 -11.99 год.8888888
Полупансион30303030303030
Деца од 6-11.99 год.21212121212121
ТаксаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклученаВклучена
Минимум престој1151111
Отказ 1Под 13 дена 50%Под 13 дена 50%Под 31 дена 100%Под 13 дена 50%Под 13 дена 50%Под 13 дена 50%Под 13 дена 50%
Отказ 2Под 7 дена 100%Под 7 дена 100%Под 7 дена 100%Под 7 дена 100%Под 7 дена 100%Под 7 дена 100%
No Show100%100%100%100%100%100%100%
All cancellations on early booking reservations will be charged at least 1 night. In case of change of bookings with early booking discount – the discount will be eliminated.
Доплата за Новогодишна вечера 125 ЕУР за возрасни и 65 ЕУР за деца од 3-11.99 год.
Цената вклучува: затворен базен, фитнес, зона за релаксација, интернет, детска вечерна анимација, ски гардероба
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Комплексот се во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата. Бесплатниот кабловски интеррнет е обезбеден во цел објект.

Апартманите се опремени со модерен мебел, flat-screen TV со сателитски канали и сопствено купатило со туш кабина. Собите имаат комплетно опремена чајна кујна, дневна соба со трпезарија и камин, балкон.

Хотелот има надворешно детско игралиште, внатрешно детско игралиште со трамболина, базен со топки и играчки, и повеќе наменски спортски терен на кој може да се игра фудбал или тенис. Обезбеден е и бесплатен паркинг.

Во ресторанот во склоп на хотелот се служи појадок на база шведска маса со разновидни бугарски и европски јадења. Комплексот поседува бар во лобито и традиционална таверна. Во склоп на хотелот се наоѓа и сала за конференции.

Галерија

Локација