Kamelia 4*

Комплексот се во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен и фитнес салата, додека користењето на спа центарот е со доплата. Бесплатниот кабловски интеррнет е обезбеден во цел објект.

Апартманите се опремени со модерен мебел, flat-screen TV со сателитски канали и сопствено купатило со туш кабина. Собите имаат комплетно опремена чајна кујна, дневна соба со трпезарија и камин, балкон.

Хотелот има надворешно детско игралиште, внатрешно детско игралиште со трамболина, базен со топки и играчки, и повеќе наменски спортски терен на кој може да се игра фудбал или тенис. Обезбеден е и бесплатен паркинг.

Во ресторанот во склоп на хотелот се служи појадок на база шведска маса со разновидни бугарски и европски јадења. Комплексот поседува бар во лобито и традиционална таверна. Во склоп на хотелот се наоѓа и сала за конференции.

Хотелски содржини и услуги

Ресторан

Хотелски паркинг

Лоби бар

Перална

Сервис за пеглање

Рецепција 24/7

Wi-fi (јавни места)

Сала за конференции

Активности во близина на хотелот

Билијард

Скијање

Јавање коњи

Планинарење

Велосипедизам

Тениски терени

сите соби се опремени со

Кујна

Интернет конекција

Телефон

Сателитска ТВ

Мини Бар

Бебешко креветче

Бања со туш кабина

локација

X Координати: 41.652649

Y координати: 24.689255

Спа Услуги

Џакузи

Сауна

Парна бања

Фитнес

Mасажа третмани

КАМЕЛИА КОМПЛЕКС 4* ПАМПОРОВО

ПОПУСТИ

10% попуст за резервација до 31.10/2021

Тип на сместување19.12-27.12/202128.12-01.01/202202.01-08.01/202209.01-20.01/202221.01-05.03/2022
Едноспален апартман 2+247€69€47€38€47€
Двоспален апартман 4+239€60€39€30€39€
Троспален апартман 6+238€58€38€29€38€

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН – НАЕМ

Доплата за  појадок 6 € за возрасни,4 € за деца 

Доплата за полупансион 17€ за возрасни, 9 € за деца

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

-деца до 5.99год бесплатно

-деца од 6 до 11.99год на дополнително легло  плаќаат 40% од сумата за возрасен

-трет возрасен на дополнително легло   плаќа 80% од сумата 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО КОРИСТЕЊЕ НА:

Внатрешен базен,фитнес,ски гардеробер,детски кат, WIFI,

Галерија

Локација