Hotel Zara 4*

Хотелот Зара се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот. Се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско. Бесплатен трансфер до ски лифтовите има на располагање на секои 30 минути. 

Капацитет и услуга: Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес. Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабелска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина. Гостите можат да се опуштат во ресторанот или лоби барот во фоајето. На барање е достапна и храна за посебен режим на исхрана на гостите. Прехрамбената продавница и рестораните се оддалечени на 200 метри од хотелот. Во склоп на хотелот исто така има на располагање козметички салон, сала за разонода, остава за багаж и гардаробер за ски опрема. Во хотелот има и детско игралиште, така што родителите можат да користат услуги и од професионални аниматори. 

Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Интернет
 • Ресторан
 • Салон за убавина
 • Спортска сала
 • 24 часовна услуга во соба
 • Детско катче
 • Бесплатен трансфер до гондола
 • Лоби бар
 • Ски гардeробер
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Wi-fi бесплатно
 • Приватен паркинг

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Билијард
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи

сите соби се опремени со

 • Сеф
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Бањарки и папучи
 • Балкон или Тераса
 • LCD телевизор со сателитски канали

локација

 • X Координати: 41.8354336
 • Y координати: 23.4770677

Спа Услуги

 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Сауна (бесплатно)
 • Парна бања (бесплатно)
 • Фитнес (бесплатно)
 • Mасажа третмани
 • СПА центар
ZARA 4* BANSKO                                                                           www.zarabansko.com
101.12.2021
22.12.2021
23.12.2021
27.12.2021
28.12.2021
02.01.2022
03.01.2022
10.01.2022
11.01.2022
20.01.2022
21.01.2022
20.02.2022
21.02.2022
06.03.2022
07.03.2022
10.04.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM  
DOUBLE ROOM56711227869786956
SINGLE ROOM4456976255625544
DBL 1+1 CHD (6-11,99)48611226759675948
SGL 1+1 CHD (0-5,99)4557986356635645
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)49621236860686049
LUXURY ROOM  
DOUBLE ROOM65821338980898065
DOUBLE ROOM+EXTRA BED8811218012110912110988
SINGLE ROOM51651067164716451
DBL 1+1 CHD (6-11,99)55701347669766955
SGL 1+1 CHD (0-5,99)52661077265726552
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)56711357770777056
DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)72921679989998972
DBL 2+1 CHD (0-5,99)66831349081908166
DBL 2+1 CHD (6-11,99)8110416711210111210181
DBL 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)8210516811310211310282
DBL 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)9812520113512113512198
DBL 3+1 CHD (0-5,99)8811218012110912110988
1 BEDROOM APARTMENT  
APARTMENT 2AD879415611110211110287
APARTMENT 2AD+EXTRA BED118127211151139151139118
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL]148159265190175190175148
APT2 1+1 CHD (6-11,99)879415611110211110287
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)889515711210311210388
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)109117195140130140129109
APT2 2+1 CHD (0-5,99)889515711210411210488
APT2 2+1 CHD (6-11,99)109117195140129140129109
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)110118196141130141130110
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)131141235168155168155131
APT2 3+1 CHD (0-5,99)119128212152140152140119
APT2 3+1 CHD (6-11,99)140150250179165179165140
MAISONETTE  
MEZONET 4 ADULTS173187311222205222205173
MEZONET 4 ADULTS+EXTRA BED204220366262241262241204
MEZONET 4 ADULTS+EXTRA BED [2. ADL]234253421301277301277235
MEZ4A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)173187311222205222205173
MEZ4A 2+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)174188312223206223206174
MEZ4A 2+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)196211351251231251231196
MEZ4A 3+1 CHD (6-11,99)173187311222205222205173
MEZ4A 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)174188312223206223206174
MEZ4A 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)196211351251231251231196
MEZ4A 3+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)218235390279263279256218
MEZ4A 4+1 CHD (0-5,99)174188312223206223206174
MEZ4A 4+1 CHD (6-11,99)196211351251231251231196
MEZ4A 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)197212352252232252207197
MEZ4A 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)218235390279263279256218
MEZ4A 5+1 CHD (0-5,99)205221367263242263242205
MEZ4A 5+1 CHD (6-11,99)226244404290267290267226
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM69851369182918269
SINGLE ROOM55671087265726555
DBL 1+1 CHD (6-11,99)59721367870787059
SGL 1+1 CHD (0-5,99)55671087265726555
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)59721367870787059
LUXURY ROOM
DOUBLE ROOM7896147102941029478
DOUBLE ROOM+EXTRA BED106130195150127138127106
SINGLE ROOM62761178174817462
DBL 1+1 CHD (6-11,99)67821478780878067
SGL 1+1 CHD (0-5,99)63771188275827563
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)68831488881888168
DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)8710618411410411410487
DBL 2+1 CHD (0-5,99)7997148103951039579
DBL 2+1 CHD (6-11,99)9812018412811712811798
DBL 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)9912118512911812911899
DBL 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)118145221155141155141118
DBL 3+1 CHD (0-5,99)107131196151128139128107
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD100118169120111120111100
APARTMENT 2AD+EXTRA BED135159228162150162150135
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL]171201288205190205190171
APT2 1+1 CHD (6-11,99)100118169120111120111100
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)101119170121112121112101
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)126148212151140151140126
APT2 2+1 CHD (0-5,99)101119170121112121112101
APT2 2+1 CHD (6-11,99)126148212151140151140126
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)127149213152141152141127
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)151178254181168181168151
APT2 3+1 CHD (0-5,99)136160229163151163151135
APT2 3+1 CHD (6-11,99)161189271193179193179161
MAISONETTE
MEZONET 4 ADULTS200206307240222240222200
MEZONET 4 ADULTS+EXTRA BED235267397282261282261235
MEZONET 4 ADULTS+EXTRA BED [2. ADL]271207457325301325301271
MEZ4A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)200206307240222240222200
MEZ4A 2+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)201207308241223241223201
MEZ4A 2+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)226256380271251271251226
MEZ4A 3+1 CHD (6-11,99)200206307240222240222200
MEZ4A 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)201207308241223241223201
MEZ4A 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)226256380271251271251226
MEZ4A 3+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)251284423301279301279251
MEZ4A 4+1 CHD (0-5,99)201207308241223241223201
MEZ4A 4+1 CHD (6-11,99)226256380271251271251226
MEZ4A 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)227257381272252272252227
MEZ4A 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)251284423301279301279251
MEZ4A 5+1 CHD (0-5,99)236268398283262283262236
MEZ4A 5+1 CHD (6-11,99)261296440313290313290261
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО (LIGHT)
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM8298149105871059682
SINGLE ROOM65781198376837665
DBL 1+1 CHD (6-11,99)70841498982898270
SGL 1+1 CHD (0-5,99)66791208477847766
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)70841498982898270
LUXURY ROOM
DOUBLE ROOM9110916011610711610791
DOUBLE ROOM+EXTRA BED124147216156144156144124
SINGLE ROOM72871279285928572
DBL 1+1 CHD (6-11,99)78931609991999178
SGL 1+1 CHD (0-5,99)72871279285928572
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)7994161100921009279
DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)101121201128118128118101
DBL 2+1 CHD (0-5,99)9211016111710811710892
DBL 2+1 CHD (6-11,99)115137201145134145134115
DBL 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)116138202146135146135116
DBL 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)138165241175161175161138
DBL 3+1 CHD (0-5,99)125148217157145157145125
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD114131182138129138129114
APARTMENT 2AD+EXTRA BED153177246186174186174153
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL]193224309235220235220193
APT2 1+1 CHD (6-11,99)114131182138129138129114
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)115132183139130139130115
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)142165228173162173162142
APT2 2+1 CHD (0-5,99)115132183139130139130115
APT2 2+1 CHD (6-11,99)142165228173162173162142
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)143166229174163174163143
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)171198274208195208195171
APT2 3+1 CHD (0-5,99)154178247187175187175154
APT2 3+1 CHD (6-11,99)182211292221203221207182
MAISONETTE
MEZONET 4 ADULTS227262364276258276258227
MEZONET 4 ADULTS+EXTRA BED`267308428324303324303267
MEZONET 4 ADULTS+EXTRA BED [2. ADL]307355492373349373349307
MEZ4A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)227262364276258276258227
MEZ4A 2+3 CHD (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99)228263365277259277259228
MEZ4A 2+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)256296410311291311291256
MEZ4A 3+1 CHD (6-11,99)227262364276258276258227
MEZ4A 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)228263365277259277259228
MEZ4A 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)256296410311291311291256
MEZ4A 3+3 CHD (6-11,99) (6-11,99) (6-11,99)285329457346323346323285
MEZ4A 4+1 CHD (0-5,99)228263365277259277259228
MEZ4A 4+1 CHD (6-11,99)256296410311291311291256
MEZ4A 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)257297411312292312292257
MEZ4A 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)285329457346323346323285
MEZ4A 5+1 CHD (0-5,99)268309429325304325304268
MEZ4A 5+1 CHD (6-11,99)296342474359336359336296
Такса за лице на ден0.610.610.610.610.610.610.610.61
ОтказПод 7 дена 100%Под 21 ден 100%Под 30 дена 100%Под 21 ден 100%Под 21 ден 50%Под 21 ден 50%Под 21 ден 50%Под 7 дена 100%
No Show100%100%100%100%100%100%100%100%
Минимум престој13511111
Доплата за Новогодишна вечера 70 ЕУР за возрасни и 35 ЕУР за деца од 4 до 11.99 год. ( во главниот ресторан) и 60 ЕУР за возрасни и 30 ЕУР за деца од 4 до 11.99 год. ( во банкет сала)
Цената вклучува: користење на затворен базен, џакузи, сауна, фитнес, парна бања,соба за релаксација,интернет и трансфер до гондолата
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 10% ПОПУСТ
7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2021 И ОД 03.01 ДО 10.04.2022 ( ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 01.11.2021)

Галерија

Локација