Hotel Lion 4*

Далечина од центарот: 800 m

Жичара: 800 m

Хотелски содржини и услуги

Факс , Ресторан , Соби за не-пушачи , Хемиско чистење , Сеф на рецепција , Салон за убавина , Велнес центар , Продавница за сувенири , Рент-а-кар , Лифт

Бесплатен трансфер до гондола , Лоби бар , Ски гардeробер , Собна услуга , Перална

Рецепција 24/7 , Wi-fi бесплатно (јавни места) , Продавница за подароци

Активности во близина на хотелот

Билијард , Скијање , Планинарење , Велосипедизам

Сите соби се опремени со

ТВ , Телефон , Сателитска ТВ , Мини Бар , Фен , Греење , Бања/Тоалет

Локација

X Координати: 41.8252153

Y координати: 23.4830994

Спа Услуги

Внатрешен базен , Сауна , Парна бања , Турска бања/ Хамам , Mасажа третмани , Топла када , Фитнес , СПА центар , Солариум

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2023

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2023

Бонус: 7=6 за период на престој од 04.03.2024 до крај на сезонатаБонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

LION 4*
ПОЛУПАНСИОН
27.12- 05.0116.12 – 26.12
06.01 – 12.01
20.01 – 23.02
01.12 – 15.12
13.01 – 19.01
24.02 – 31.03
По лице во 1/2 соба94 €59 €52 €
По лице во  Family room109 €71 €65 €
Апартман за 4 лица374 €236 €209 €
Возрасен на дополнително легло     70 €44 €39 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера  (со вклучени пијалоци – пиво и вино. вода и сокови) , транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, фитнес, ски гардероба

Минимум престој – 5 ноќи

Попусти и доплати: 
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно 
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете 4-11,99г. – 50€ 

Капацитет на сместување:

Двокреветна соба – 2+1

Family room – 2+2 

Apartman – 4+1

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Локација