Lucky Bansko 5*

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата. Опис на соби: Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Далечина од центарот 450 м Жичара: 2 km 

локација

  • X Координати: 41.8426
  • Y координати: 23.4849

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.10.2023 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2023 И ОД 03.01 ДО 11.04.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.11.2023 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2023 И ОД 03.01 ДО 11.04.2024

LUCKY BANSKO 5* BANSKO                                                           www.luckybansko.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
101.12.2023
21.12.2023
22.12.2023
27.12.2023
28.12.2023
02.01.2024
03.01.2024
07.01.2024
08.01.2024
25.01.2024
26.01.2024
14.03.2024
15.03.2024
11.04.2024
STUDIO STANDARD
SINGLE ROOM96146273172135152107
STUDIO 2 ADULTS108163275193151170120
SGL 1+1 CHD (0-3,99)97147274173136153108
ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)98147247174136153108
ST2AD 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)99148248175137154109
ST2AD 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)109164276194152171121
ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)109164276194152171121
ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)109164276194152171121
STUDIO LUX
STUDIO 2 ADULTS131198331232182204144
ST2AD 1+1 CHD (4-11,99)118178299209164184130
ST2AD 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)119179300210165185131
ST2AD 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)132199332233183205145
ST2AD 2+1 CHD (0-3,99)132199332233183205145
ST2AD 2+1 CHD (4-11,99)132199332233183205145
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD134204343240188211149
APARTMENT 2AD+EXTRA BED175266446312244275194
APT2 1+1 CHD (4-11,99)134204343240188211149
APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)135205344241189212150
APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)135205344241189212150
APT2 2+1 CHD (0-3,99)135205344241189212150
APT2 2+1 CHD (4-11,99)135205344241189212150
1 BEDROOM APARTMENT STANDARD PLUS
APARTMENT 2AD166252424297232261184
APARTMENT 2AD+EXTRA BED217328552386302340240
APT2 1+1 CHD (4-11,99)166252424297232261184
APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)167253425298233262185
APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)167253425298233262185
APT2 2+1 CHD (0-3,99)167253425298233262185
APT2 2+1 CHD (4-11,99)167253425298233262185
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)168254426299234263186
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)168254426299234263186
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)168254426299234263186
APT2 3+1 CHD (0-3,99)218329553387303341241
APT2 3+1 CHD (4-11,99)218329553387303341241
1 BEDROOM APARTMENT LUX PLUS
APARTMENT 2AD213325546383299337264
APARTMENT 2AD+EXTRA BED278423710498389438308
APT2 1+1 CHD (4-11,99)213325546383299337264
APT2 1+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)214326547384300338265
APT2 1+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)214326547384300338265
APT2 2+1 CHD (0-3,99)214326547384300338265
APT2 2+1 CHD (4-11,99)214326547384300338265
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (0-3,99)215327548385301339266
APT2 2+2 CHD (0-3,99) (4-11,99)215327548385301339266
APT2 2+2 CHD (4-11,99) (4-11,99)215327548385301339266
APT2 3+1 CHD (0-3,99)279424711499390439309
APT2 3+1 CHD (4-11,99)279424711499391439309
Полупансион26262626262626
Деца од 4 до 11.99 год.16161616161616
ОтказПод 7 дена 1 ноќПод 14 дена 100%Под 21 ден 100%Под 14 дена 1 ноќПод 14 дена 1 ноќПод 14 дена 1 ноќПод 7 дена 1 ноќ
No Show50%100%100%50%50%50%50%
Минимум престој5555555
Доплата за Новогодишна вечера 180 ЕУР за возрасни , 95 ЕУР за деца од 4 до 11.99 год. ( во основен ресторан)
Цената вклучува: користење на затворен базен, солен базен,ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардероба, интернет,трансфер до гондолата, babysitter за деца од 3 до 6 години во период од 08.00 до 22.00 часот . Baby cot со доплата
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

Локација