Lucky Bansko 5*

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата. Опис на соби: Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

 • Studio Luxury: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
 • Apartman Luxury: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
 • Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
 • Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
 • Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;

Услуга: Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на:

 • Фитнес сала;
 • Базен со хидромасажери;
 • Сауна, џакузи.

Далечина од центарот 450 м Жичара: 2 km Хотелски содржини и услуги

 • Факс
 • Ресторан
 • Менувачница
 • Сеф на рецепција
 • Салон за убавина
 • Велнес центар
 • Спортска сала
 • Детско катче
 • Лифт
 • Бесплатен трансфер до гондола
 • Лоби бар
 • Ски гардeробер
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Рецепција 24/7
 • Wi-fi бесплатно
 • Wi-fi бесплатно

Активности во близина на хотелот

 • Билијард
 • Скијање
 • Велосипеди за изнајмување
 • Јавање коњи
 • Риболов
 • Велосипедизам
 • Голф курс (на одалеченост од 3 км)
 • Соба за игри

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Кујна
 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Сеф во соба
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Бањарки и папучи
 • Када/Туш Кабина

локација

 • X Координати: 41.8426
 • Y координати: 23.4849

Спа Услуги

 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен
 • Џакузи
 • Сауна
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани
 • Топла када
 • Фитнес
 • СПА центар
 • Солариум
 • Хидроџет
 • Генератор за мраз
Hotel Lucky 5*-БАНСКО


Цените се по лице за 1 ноќевање На база Ноќевање со појадок01.12-22.12 04.03-06.0423.12-26.12 03.01-10.01 21.01-23.0227.12-02.0111.01-20.01 24.02-03.03
на база ПОЛУПАНСИОН
 

Студио (2+1)
43
58€ 104€ 52€
Студио Лукс (2+1)
46€
69€ 124€ 62€
Апартман (2+1)
58€
69€ 115€ 64€
Апартман Лукс ( 2+2 )638313776
Апартман Плус (2+2)
8610413892
Апартман Егзегутив(2+2) Балкон
104124166110

Доплата за вечера -18€ возразен -10€ за деца (04-11.99 год )

Деца од 0-3.99 год – БЕСПЛАТНО

Прво дете од 04-11.99 години БЕСПЛАТНО на дополнително легло

Второ Дете од 04-11.99 години БЕСПОЛАТНО на дополнително легло

Трето дете на дополнително легло 18 € на ден .

Возрасен на дополнително легло 40 % попуст

Доплата за новогодишна вечера 140€ возрасен , 90 € деца

Во цената е вклучено

Бесплатно користење на внатрешен базен за деца и возрасни

Сауна , парна бања,џакузи,фитнес,ски гардероб , шатал ,детски кат , солена соба

ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021

7=6 за период од 03.01-16.01.2022г

Галерија

Локација