Grand Hotel Bansko 4*

Место за кратка содржина до 10-15 збора

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

  Хотелски содржини и услуги

 • Интернет
 •  Ресторан
 •  Соби за не-пушачи
 •  Казино
 •  Пристап за хендикепирани лица
 •  Надворешен базен
 •  Детско катче
 •  Лифт
 •  Бесплатен трансфер до гондола
 •  Лоби бар
 •  Ски гардeробер
 •  Сала за конференции
 •  Паркинг ( со доплата)
 •  Паркинг на 50метра
 •  Lounge Bar
 •  Базен за деца.

СПА центар:

 • Бесплатно користење на:
  • Внатрешен базен; 
  • Фитнес;
  • Џакузи;
  • Сауна;
  • Инфрацрвена сауна; 
  • Локаниум парна бања; 
  • Релакс соба;
  • Хамам;
  • Финска сауна; 
  • Арома сауна ;
 • Со доплата:
  • Масажа.

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

(не е валиден за период 23.12-02.01)

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.09.2023

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2023

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.10.2023

                Бонус: 7=6 за период на престој од 01.12-28.12.2023, 03.01-15.04.2024

                    Бонус: 5=4 за период на престој од 01.12-21.12.2023, 10.03-15.04.2024

Бонусот СЕ комбинира со попустот за рани резервации

GRAND HOTEL 4* ПОЛУПАНСИОН +   01.12-21.12
10.03-15.04
22.12-28.12
03.01-08.01
28.01-09.03
29.12-02.0109.01-27.01
По лице во dbl deluxe 74 €93 €125 €88 €
По лице во апартман со една спална  2+285 €105 €136 €99 €
По лице во апартман со две спални 4+1 79 € 99 €130 €94 €

Во цената е вклучено: појадок и вечера по лице на ден, финска сауна, солена сауна, арома сауна,парна бања, хамам, џакузи, релакс соба, внатрешен aquatonik базен, детски базен, фитнес центар, ски гардеробер и транспорт до ски гондолата

24/7 Snack lounge bar – ладни и топли закуски, сезонски овошје, сендвичи, пици, колачи, слатка маса со вкусни десерти, диететски дел, кафе, чај сокови.

Попусти и доплати:

Дете до 5,99 год.  – бесплатно
Дете од 6-11,99 год. на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Communuty tax: 0,61 € по лице од ноќ
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 75€ / возрасен, 35€/ дете ( 6-12 г.)
Доплата за соба со балкон 20€ за цел престој (на барање)

Капацитет на сместување:

Dbl deluxe –  2 возрасни + 1дете до 5,99 год

Апартман со една спална – 2 возрасни + 2 деца  или 3 возрасни + 1 дете до 5,99 год

Апартман со две спални –  4 возрасни + 1дете до 5,99 год

Минимум престој за цел период е 3 ноќевања.

Минимум престој 4 ноќевања во период 29.12-02.01.2024

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Локација