Grand Royale 4*

Место за кратка содржина до 10-15 збора

Хотелот е лоциран на околу 500м од главната гондола и на околу 1км од центарот на Банско.

Сместување
Хотелот е изграден во 2011 год., располага со 81 студија и апартмани.
 Студио 11 (2 стандард.+1 дополн.кревет, макс.3 лица, 40-45м²)-една соба со два стандард.кревети и фотелја на извлекување.
 Апартман со 1 спална 54 (2 стандард.+2 дополн.кревети, макс.3+1 лица,50-56м²)-една спална и дневна со софа на извлекување.
 Апартман со 2 спални 15 (4 стандард.+2 дополн.кревети, макс.5+1 лица,75-90м²)-две спални и дневна со софа на извлекување.
 Двокреветна супериор соба (2 стандард.кревети, макс.2 лица, 40м²)-два стандардни кревети, тепих на под.

Сите се опремени со кујна, балкон, сателитска ТВ, телефон, мини бар, Wi-Fi интернет, купатило со туш кабина, фен. Кујните се опремени со микровална, електричен бокал, рингли за готвење,

Содржини
Рецепција, сеф на рецепција, услуга во соба, rent a car, Wi-Fi интернет во лоби бар, ски гардероба, лоби бар, дневен бар, бар покрај базен, главен ресторан, A’la Carte ресторан, конференциска сала.
Бесплатно користење на базен со дел за деца, соба со пареа, Финска сауна, арома сауна, клуб за деца, ски гардероба, превоз до главна гондола (08.15-16.45ч. на секои 30 мин.), интернет конекција, аниматори за возрасни и деца (од Декимври до Март), шоу програми, креветче за бебе (на барање), столче за бебе во ресторант, паркинг (ограничен број на паркинг места).
Спа центар, масажа, Џакузи, Турска бања, фитнес, билијард, чување на деца (на барање) дополнително се наплатува.
Домашни миленичиња не се дозволени.

Цена за 1 лице на ден – ноќевање со појадок / www.grandroyale.bg

Бонуси : 7=6 за период на престој 07.01.2024| 5=4,6=5 за период на престој  и 01.12-18.12.2023 и 11.03-08.04.2024

Цени по соба за 1 ноќевање23.12-27.12.2023
полупансион
28.12-06.01.2024
полупансион
07.01-10.03.2023
11.03-10.04.2024
ноќевање појадок
01.12-21.12.2023
11.03-08.04.2024
ноќевање појадок
Студио ( 2+1 )1311548562
Апартман со 1 спална соба (2+2)1351588966
Апартман со 2 спални соби (4+2)255301163117
Еднокреветна соба (1+0)105/6850
 Доплата за полупансион : возрасен – 18€, дете (3-12.99 год.) – 9€
 Во цената е вклучено :
појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, релакс зона, паркинг,  детски кат, ски гардеробер, интернет.
Дополнителни услови : 
 Дете до 2.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно
 Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 Дете од 3-12.99 год. на редовно легло во студио – 30% попуст
 Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
 За сместување во двоспален апартман се плаќаат минимум 4 полни суми
 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете – 50€
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Во цената НЕ Е вклучено :
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса од 1€ по лице на ден (дете до 2 г, не плаќа такса)

Локација