AMIRA 5*

Место за кратка содржина до 10-15 збора

www.hotelamira.bg

AMIRA 5* BANSKO www.hotelamira.bg
101.12.2021
26.12.2021
27.12.2021
01.01.2022
02.01.2022
14.03.2022
15.03.2022
31.03.2022
ЦЕНА ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD 
DOUBLE ROOM114200168114
SINGLE ROOM113199167113
DBL 1+1 CHD (6-11,99)114200168114
SGL 1+1 CHD (0-5,99)114200168114
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)115201169115
STUDIO 
STUDIO140254206140
STUDIO+EXTRA BED195309260195
STD 1+1 CHD (6-11,99)140254206140
STD 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)141255207141
STD 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)183298249183
STD 2+1 CHD (6-11,99)183298249183
STD 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)184299250184
1 BEDROOM APARTMENT 
APARTMENT 2 AD179321260179
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED233375314233
APP 1+1 CHD (6-11,99)179321260179
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)180322261180
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)222364303222
APP 2+1 CHD (6-11,99)222364303222
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)223365304223
1 BEDROOM APARTMENT LUX 
APARTMENT 2 AD277489398277
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED331543452331
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL]385597506385
APP 1+1 CHD (6-11,99)277489398277
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)278490399278
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)320532441320
APP 2+1 CHD (6-11,99)320532441320
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)321533442321
APP 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)363575484363
APP 3+1 CHD (6-11,99)374586495374
APP 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)375587496375
ЦЕНА ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- ПОЛУПАНСИОН
STANDARD 
DOUBLE ROOM140237195140
SINGLE ROOM139236194139
DBL 1+1 CHD (6-11,99)140237195140
SGL 1+1 CHD (0-5,99)140237195140
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)141238196141
STUDIO 
STUDIO167281232167
STUDIO+EXTRA BED235349300235
STD 1+1 CHD (6-11,99)167281232167
STD 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)168282233168
STD 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)223338289223
STD 2+1 CHD (6-11,99)223338289223
STD 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)224339290224
1 BEDROOM APARTMENT 
APARTMENT 2 AD206348287206
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED273415354273
APP 1+1 CHD (6-11,99)206348287206
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)207349288207
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)262404343262
APP 2+1 CHD (6-11,99)262404343262
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)263405344263
1 BEDROOM APARTMENT LUX 
APARTMENT 2 AD303515424303
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED371583492371
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED [2. ADL]439651560439
APP 1+1 CHD (6-11,99)303515424303
APP 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)304516425304
APP 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)360572481360
APP 2+1 CHD (6-11,99)360572481360
APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)361573482361
APP 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)417629538417
APP 3+1 CHD (6-11,99)428640549428
APP 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)429641550429
ТаксаВклученаВклученаВклученаВклучена
Минимум престој1531
ОтказПод 7 дена 1 ноќПод 21 ден 1 ноќПод 7 дена 1 ноќПод 7 дена 1 ноќ
No Show2 ноќи2 ноќи2 ноќи2 ноќи
Цената вклучува:затворен базен, финска сауна, парна бања,инфрацрвена сауна, фитнес,џакузи, ски гардероба,паркинг, интернет, трансфер до гондолата
Доплата за Новогодишна вечера 145 ЕУР за возрасни , 75 ЕУР за деца од 6-11.99 год. и 20 ЕУР за деца од 0-5.99 за гости на база ноќевање со појадок. 130 ЕУР за возрасни, 70 ЕУР за деца од 6-11.99 год. и 20 ЕУР за деца од 0-5.99 год. за гости на база полупансион
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2021 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА У УПЛАТА ДО 31.10.2021 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 10% ПОПУСТ
7=6,8=7 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 26.12.2021 И ОД 02.01 ДО 31.03.2022
ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ

Локација