Casa Karina 4*

Место за кратка содржина до 10-15 збора

Хотелот е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. 

Капацитет и услуга: Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи. Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата. Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител. Во лоби барот е обезбеден бесплатен безжичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот. Жичара: 100 m

 Хотелски содржини и услуги

 • Интернет
 • Ресторан
 • Лоби бар
 • Ски гардeробер
 • Собна услуга
 • Перална
 • Сервис за пеглање
 • Wi-fi бесплатно (јавни места)
 • Подземен паркинг со доплата

Активности во близина на хотелот

 • Пинг-Понг
 • Јавање коњи
 • Билијард
 • Скијање
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Голф курс (на одалеченост од 3 км)

Сите соби се опремени со

 • Телефон
 • Сателитска ТВ
 • Фен
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Бањарки и папучи
 • Балкон или Тераса
 • Бебешко креветче

Локација

 • X Координати: 41.824952
 • Y координати: 23.479103

Спа Услуги

 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Сауна (бесплатно)
 • Парна бања (бесплатно)
 • Турска бања/ Хамам
 • Фитнес (бесплатно)
 • Mасажа третмани

CASA KARINA 4* – Банско

www.bansko-casakarina.com

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :25% попуст за резервација и уплата до 15.10.2021

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 20% попуст за резервација и уплата до 15.11/2021

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 15% попуст за резервација и уплата до 01.12.2021

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-26.12.2021 И 04.01-31.03.2022 (попустите не се комбинираат)

Цени по лице за 1 ноќевање

01.12-21.12


11.03–31.03.

22.12-26.12


04.01-10.03

27.12-03.01

на база ПОЛУПАНСИОН

Двокреветна соба

2+2

37,00 € 

45,00 € 

60,00 € 

Студио

2+1

39,00 € 

47,00 € 

63,00 € 

Студио делукс 

2+2

48,00 € 

56,00 € 

71,00 € 

Едноспален апартман

2+2

48,00 € 

53,00 € 

69,00 € 

Двоспален апартман 

4+2

48,00 € 

53,00 € 

69,00 € 

Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет.

Дополнителни услови

▪ Дете до 3.99 год. – бесплатно

▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло

22,00 € 

27,00 € 

37,00 € 

▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло

24,00 € 

30,00 € 

39,00 € 

▪ Возрасен на дополнително легло 

31,00 € 

38,00 € 

49,00 € 

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете – 50€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Галерија

Локација