Опис: Хотелот е комплекс од троспратни згради, распоредени на во убаво зеленило на горната страна од патот со вкупна површина од 13.000м2.

Локација: сместен е на полуостровот Атос, на 1,2км од градот Уранополис, 8км од Јерисос, 125км од аеродромот Македонија во Солун.

Хотелски услуги: паркинг, ви-фи, теретана, продавница, бизнис центар, базен, детски базен, игралиште за деца, ресторан, таверна, бар, бар покрај базен, бар на плажа, одбојка, одбојка на плажа, фудбал, пинг-понг, тенис, кошарка, анимации.*со доплата: масажа, лекар, хемиско чистење на облека, пешкири за на плажа, дадилка за деца, спортови на вода.

Услуга: Аll Inclusive.Сместување: вкупно 266 соби. Single Rooms (~18-21 m2), Double Rooms (~21 m2), Executive Suite Family (~40 m2), Luxury Loft Suites (~40 m2). Собите се опремени со клима, телефон, ТВ, интернет, сеф, фен, сет за кафе, чај, мини фрижидер, балкон/тераса.
Плажа: на 100м, камчесто-песочна, бесплатни лежалки и чадори. 

Ценовник
AKRATHOS 4* OURANOUPOLIS                                       www.akrathos-hotel.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
0/10/401.05-31.0501.06-30.06 ,01.09-30.0901.07-31.0801.10-15.10
Double Standard Garden View7111014071
Трето лице60%60%60%60%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
Single Standard Garden View113173225111
Double Standard Side Sea View8412115683
Трето лице60%60%60%60%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
Suite Loft Sea View123161214122
дете од 2-5.99 г.ГратисГратисГратисГратис
Suite Executive Sea Viewto 4 pax135179213135
Трето лице37526337
Четврто лице46697546
дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
Минимум престој3553
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
Опис::бар,кафетериа,ресторан,супер маркет,анимација,игралиште за деца,базен,базен за деца,билијард,пинг понг,фитнес и др.
Соби:фен,телефон,сеф,клима,САТ ТВ,фрижидер,балкон.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
1. Cancellation policy:01/05-31/05 & 01/10-15/10: 7-1 days prior to arrival, 30% cancellation fees. 01/06-30/06 & 01/09-30/09: 10-8 days prior to arrival, 40% cancellation fees.7-4 days prior to arrival, 60% cancellation fees.3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees. 01/07-31/08: 12-8 days prior to arrival, 60% cancellation fees.7-4 days prior to arrival, 70% cancellation fees.3-1 days prior to arrival, 80% cancellation fees. Non show or early departure for all periods, 100% cancellation fees.2. Maximum occupancy in Suite Luxury Loft: 2 adults + child up to 5.99 years old.3. Dining Options Customers with All inclusive basis, if they choose an A LA Carte lunch or Dinner In restaurant ‘TAVERNA GLAROS ” have 25% discount on the total amount including drinks. this is on a daily use.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 15ПОПУСТ
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТУГНУВАЊЕ

Галерија

Локација