Хотел Mona 4*

Хотел Мона се наоѓа во срцето на Златибор, така што неговата поставеност е во близина на сите туристички содржини. Хотелот располага со 120 соби и апартмани. Во секоја соба има ТВ со кабловска телевизија, сеф, мини бар, фен, телефон, телефон и интернет конекција. Во хотелот има можност гостите бесплатно да користат базен, теретана, сауна, парна бања и соба за релаксација. Сите соби во хотелот Златибор Мона се климатизирани. Покрај овие погодности може да се користат и третмани на лице и тело и масажа кои дополнително се плаќаат.

Ценовник

Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Цените во табела се од информативен карактер.

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Ценовник валиден по периоди:01.09-29.12.202103.01-16.02.202217.02-16.07.2022
Тип на СобаKaпацитет на собаЦенаЦенаЦена
Single Standart Room181€91€81
Single Comfort Room195€107€95
Single Superior Room1106€126€106
Double Standart Room247€52€47
Double Comfort Room2+2 / 3+156€62€56
Double Superior Room2+2/ 3+162€73€62
Apartment Classic2+2 / 3+175€87€75
Aparment Mona2+2 / 3+188€102€88
Дополнително легло за лице над 12 години28€32€28€

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користње на затворени базени, фитнес центар
– Wi- FI
– Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости (наплата во агенција)
– Сауна и Парна Бања

Услови за деца:
– Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
– Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

Доплати:
– Доплата за вечера за возрасно лице 10€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 6€ по лице на ден
– Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 20€ на ден.

Услови за откажување:
– Откажување на резервација до 7 дена пред почеток на аранжманот без пенали

Ковид политика:

– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

– Затварање на граници

Галерија

Локација