Viceroy 5*

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.10.2023 20% ПОПУСТ за период на престој 10.12-20.04.2024

НАПОМЕНА:
– Попустот за рана уплата не важи за следните периоди:

29.12-02.01.2024 NEW YEAR

15.02-18.02.2024 ДРЖАВЕН ПРАЗНИК НА Р.СРБИЈА

03.03-06.03.2024 БИЗНИС ФОРУМ НА ЕУ

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Во цената е вклучено:

 • Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)
 •  Користење фитнес центар
 • Користење базени на отворено со топла вода
 • Користење детско катче
 • WI-FI низ цел хотел
 • Спа центар ( парна бања, сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )
 • Доплата за вечера 30€ по лице на ден
 • Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно
 •  Доплата за домашно милениче 20€ на ден до 15kg. (задолжителна претходна најава)

Услови за деца :

 •  Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС
 • Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст
 •   Деца 2-14 години можат да го користат искличиво само базенот во присуство на родител во период 10:00-15:00h

Дополнителни услуги:

 •    Хотелска гаража 20€ по возило на ден

Забелешка:

 •   Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Политика за откажување:

 • До 31 дена пред Chek In откажување без пенали
 •   Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали
 • Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.