Kraljevi Cardaci Spa 4*

Хотелот е изграден 2011 година. Се состои од неколку згради споени во комплекс. Од 2018 година во понуда е и новото хотелско крило, детскиот дел во СПА центарот, како и Камин Бар. Од старите содржини, тука се главниот пансионски ресторан, а ла карт ресторан, пивница, еден од најубавите СПА центри на Копаоник, надворешен базен, паркинг, остава за ски опрема. Трансфер до ски лифтот е обезбеден од страна на хотелот.

10% попуст за уплата до 31.10.2023 мин 7 ноќи

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период Standart Room 1/2
Superior Room 1/2+1
 Single RoomАпартмани1/2+2Фамилијарен Апартман
1/2+3; 1/2+4
10.12-29.1268€109€77€85€
29.12-05.0199€159€108€116€
29.12-05.01
 (помалку од 7 ноќи)
108€172€116€125€
05.01-13.01
Акција 6+1
95€152€103€121€
13.01-21.01
Акција 7+1
95€152€103€121€
21.01-04.02
Гратис Ски Карта
95€152€103€116€
04.02-11.02
Акција 5+2
95€152€103€116€
11.02-18.02
Акција 6+1
95€152€103€116€
18.02-03.03
Акција 5+2
86€138€99€112€
03.03-31.0368€109€77€85€

Акција
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
7+1 – За престој од 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS за над 12 години (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денари
Резервација се врши со депозит 50% од вкупната сума на резервацијата, остаток најдоцна 21 ден пред патување;

Во цената е вклучено:

 • Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
 • Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
 • Затворен базен со џакузи
 • Отворен базен со џакузи
 • Панорама Сауна
 •  Финска Сауна
 • Био Сауна (руска бања)
 • Арома Бања (турска бања)
 • Хамам
 • Солено-ледена соба
 •  Kneipp базен
 •  Тапидариум
 • Неогреаничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
 •  Организиран трансфер до Ски Центар на секој час до 17:00 часот.
 • Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m) (сместен во самиот ски центар на Копаоник)
 •  Baby Cot (задолжителна претходна најава)
 • Детско катче во присуство на родител
 • Анимација за деца според програма;
 • Wi-Fi низ цел хотел

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
– МИНИ АКВА ПАРК
– Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
– Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа во агенција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:
– Kaтна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)
– Надворешен паркинг 5-7€ по кола на ден;

Услови:
– Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

– Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

– Дете 0-11,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

– Дете 0-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

– Деца 0-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

– Дете 2-11,99 во присуство на три возрасни лица во апартман има попуст 70%
– Дете 2-11,99 години во присуство на четири возрасни лица во фамилијарен апарман ГРАТИС;

– Дете 0-11,99 години во присуство на пет возрасни лица во фамилијарен апартман има 70% попуст;

– Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

– Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 50% попуст

– Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

– Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 21 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 20-11 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

– 11-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови (недоволно снег, магла….)

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:

Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај или две одвоени легла,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

Галерија