Hotel Putnik 4*

Хотелот се наоѓа во сончевата долина, најубавиот дел на Копаоник, на 1.650 м/нв.
Комплетно реновираниот хотел им нуди на своите гости сè што може да го направаи нивниот одмор удобен, интересен и пријатен. Сместувачкиот капацитет е 116 единици или 270 кревети, од кои 83 модерни стандардни соби, 13 семејни соби и 6 луксузно опремени, како и Супериор Вила Путник, која е дел од хотелот Путник и им нуди на гостите 6 семејни и 8 стандардни соба.

Дополнителна содржина:
СПА и велнес центар, ресторан, лоби бар, фитнес центар, конгресен центар и сала за состаноци, ски-соба, повеќенаменски спортски терени на отворено, паркинг, банкомат и продавница за подароци.
Услуги: Секој ден хотелот организира за своите гости трансфер до центарот, како и враќање во хотелот.
Ресторани:
Можете да пробате автентична национална кујна во ресторанот.
Појадок и вечера се служат на шведска маса.
Бариот со камин е совршено место за одмор и разговор со кафе или чаша вино.
Велнес:
Затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска бања, инфраред сауна, турска бања и тапидариум.
Конгрес:
Една конгресна сала со максимален капацитет од 150 лица во седење во театарски стил.
Конгресната сала е погодна за организирање на приватни и деловни настани (состаноци, семинари).
Салата ја има целата потребна аудио-визуелна опрема.
Спорт:
Хотелот располага со спортски терени на отворено (кошарка, одбојка, фудбал, ракомет) кои се одлични за подготовка на спортски клуб.
Хотелот располага и со теретана.

Ценовник

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

ПериодStandart RoomFamily RoomApartmentSuperior RoomFamily Superior Room

1/11/2 1/31/3 1/4Мин.4 лица1/11/21/3 1/4
01.12-23.12107€71€78€85€139€92€92€
24.12-28.12128€85€94€102€166€111€111€
29.12-02.01195€130€143€156€254€169€169€
03.01-22.01143€95€105€114€186€124€124€
23.01-12.02128€85€94€102€166€111€111€
13.02-16.02143€95€105€114€186€124€124€
17.02-05.03128€85€94€102€166€111€111€
06.03-09.03150€100€110€120€195€130€130€
10.03-12.03120€80€88€96€156€104€104€
13.03-03.04113€75€83€90€147€98€98€

Early Booking:
10% попуст за уплата до 31.10.2021

Детска Недела (за период 23.01-06.02.2022):
ГРАТИС – сместување за 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица

Напомена:Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација

Во цената е вклучено:– Појадок и Вечера
– Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
– Свечена Божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум)
– Фитнес Центар

Во цената не е вклучено:– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

– Затварање на граници

Галерија

Локација