Grand Hotel & Spa 4+*

Најлуксузниот и секако најпознатиот хотел на Копаоник.

Во 2012 година, хотелот е целосно реновиран и опремен според највисоките хотелски стандарди а и хотелскиот СПА ЦЕНТАР е реновиран и проширен . Најновито е отворениот базен со џакузи, кој има топла врска со затворен базен.
Во декември 2015 година, Хотелот Гранд и Спа Копаоник доби сосема нов блок од повеќе од 70 соби и апартмани, и го реновираше и прошири Конвенцискиот центар со три комплетно опремени сали.
После тоа, ново освежување доаѓа во 2017 година со целосно реновирање и проширување на просториите.Хотелот Гранд е отворен во текот на целата година за своите гости, обидувајќи се да го направи нивниот престој подеднакво интересен, како во зима така и во лето, комбинирајќи ги хотелските капацитети и можностите што ги нуди природната средина за активен семеен одмор, Спа и Велс, тим билдинг…
Локација: Гранд Хотел & Спа се наоѓа во туристичкиот центар Копаоник, директно пред Спорт долината (центар) од каде што се приклучува на системот за ски-падини, со прекрасен панорамски поглед на шуманите падини на Копаоник.
Содржина:· 171 соби, 28 семејни соби, 20 премиум апартмани, 1 егзекјутив апартман, 2 претседателски апартмани
· Пансионски ресторан
· Аперитив бар со камин
· Хавана бар со кубанска музика и исклучителен избор на цигари
· Отворен базен
· Бар во базен
· Ресторан,пицерија и слаткарница
· Сала за конференции
· Салон за убавина
· Салон за педикир и маникир
· Фризер
· Солариум
· ВИП велнес & спа (џакузи за две лица, финска сауна, фитнес сала, салон за масажа)
· Гранд Оаза Спа и Велнес центар на 1.800м2: затворен базен со јачина од 18x9m, соблекувална (кабинет, папучи, пешкир), хидро термална бања (екстра доплата), релаксирана зона, светски сауни – инфрацрвена сауна, финска сауна, руска бања , хамам, арома-парна бања, сол-мраз пештера, (употреба бесплатно)
· Фитнес центар со најсовремена опрема за вежбање
· Отворен џакузи и отворен базен
· Сала за пилатес и аеробик
· Спортски простории во затворен простор: два кошаркарски игралишта, два одбојкарски игралишта, едно ракометно игралиште

· Игралишта и тениски тениски терени на отворено
· Тениски игралишта, кошаркарски игралишта – на отворено
· Сала за куглање со 8 ленти (влез однадвор)
· Игротека за компјутери (станица 3)
· Сала за билијард
· Игротека за деца
· Безжичен интернет (бесплатен)
· Банка и размена на валути
· Ски-центар
· Отворен паркинг (ограничен капацитет)

Ценовник

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Grand Deluxe Hotel & Spa 4+***Kopaonik

Цените се изразени во € по соба на ноќевањеПомал број на ноќевање исклучиво на барање 
ПериодМин.ноќиУслугаГранд Соби
StandardSuperiorDeluxeFamily
2 pax2 pax2 pax2 pax
12.12 – 24.122HB     За проверка на цена исклучиво во агенција!Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација! 
24.12 – 30.126HB
30.12 – 03.014HB
03.01 – 09.017HB
09.01 – 23.017HB
23.01 – 30.017HB
30.01 – 13.024HB
13.02 – 20.027HB
20.02 – 27.024HB
27.02 – 06.034HB
06.03 – 13.034HB
13.03 – 20.034HB
20.03 – 17.041HB

Услови за резервација:
– NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 15% попуст на услуга само ноќевање.
– 10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
– Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
– Попустите неможат да се собираат
– Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
– Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
– Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

Гранд АпартманиМинимум 5 ноќи во период 30.12.2021 – 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи
ПериодТип на апартманFAMILY SUITEJUNIOR SUITEEXECUTIVE APARTMENTPRESIDENTAL APARTMENT
Број на апартман111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437036, 051, 067, 110, 112, 114, 553052, 115, 220, 223224
Услуга / Број лица1-31-41-51-5
02.12 – 11.12HB   За проверка на цена исклучиво во агенција!Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација! 
12.12 – 24.12HB
24.12 – 30.12HB
30.12 – 03.01HB
03.01 – 23.01HB
23.01 – 30.01HB
30.01 – 13.02HB
13.02 – 20.02HB
20.02 – 17.04HB

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
– VIP брз Check In
– Пијалок за добредојде во Lobby Bar
– Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
– Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по соба
– Приорите за резервација во екслузивен ресторан “Bacco”

Во цената е вклучено:
– Сместување на база Полупансион (појадок и вечера)
– Специјална Божиќна вечера (25.12.2021, 07.01.2022.)
– Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона, Сауна свет – инфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок туш, хамам,солено-ледена соба, kneipp базен
– Базен на отворено и џакузи со топла вода
– Wi- Fi
– Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
– Фитнес Центар
– Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
– Туристичка Такса – 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 – 7 год. ГРАТИС

Услови за деца и дополнителни легла:
– Дете 0 – 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Дете 2 – 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
– Дете 2 – 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
– Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден

Доплата на лице место (не е задолжителна):
– Јога,Пилатес,Аеробик,Персонални Тренинзи,Фитнес Тренинг
– Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
– Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2021.
– 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

За резервации направени под Еarly Booking “ во период до 31.10.2021.
– Хотелот задржува право на износ од 300€ наплатен по основ “Early booking” бесповратен аванс, ако се резервација откаже во период од датумот на правење до 21 ден пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 20 – 8 дена пред почетокот на аранжманот.
100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

Галерија

Локација