Gorski Hotel & Spa 4*

Хотелот на своите гости им нуди удобност, супериорна услуга и комплетно искуство на планинската атмосфера.
Со 118 удобни сместувачки единици, хотелот е вистинско освежување на Копаоник и можеби најлуксузниот хотел на познатата планина. На располагање ви се 97 луксузни соби и 21 апартмани, а капацитетот на овој хотел овозможува сместување за повеќе од 400 гости.
Дополнителни удобности во хотелот Горски
Игротека за деца
Конвенциски центар
Фитнес центар
Фризерски и салони за убавина
Гаража со 57 места за паркирање (со доплата.)
Ски-центар, Ски депо и изнајмување ски
Ресторан Ла Карт
Пансионски ресторан
Ресторан за скијачи
После еден ден во снег, можете да се опуштите и да се одморите на објектите што ги нуди Спа бањата Горски и Спа, која зафаќа површина од 390 метри квадратни.

Early Booking
-15% попуст за уплата до 15.10.2023 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Цените и слободниот капацитет се мометални ве молиме за проверка на цената и слободниот капацитет пред да се направи резервација!

*За секое дополнително лице во Suites 12€ по лице на ден за возрасни, деца 2-11,99 години 6€ по лице на ден

Во цената е вкчучено:
– Појадок и Вечера
– Неограничено користење на Wellness and Spa центар ( затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, Шок туш, солено ледена соба, ледена фонтана.
– Базен на отворено со топла вода
– Неограничено користење на Фитнес Центар
– Wi-Fi
– Ски Гардеробер

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
– Деца до 1,99 години ГРАТИС
– Дете 2-11,99 години доплаќа 37€ по лице на ден
– Superior Single Room: прво дете 2-11,99 години доплата 37€ на ден, второ дете 2-11,99 години доплата 37€ на ден.
– Деца во Family Room прво дете плаќа 37€ по лице на ден, второ дете доплата 7€ по лице на ден
– 3-то возрасно лице на дополнително легло 45€ по лице на ден.

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 61,8 Денари.

Откажување на резервација:
– За резервации направено во Early Booking задолжително треба уплата од 50% од вкупната сума на аранжманот, во случај да се откаже резервацијата хотелот го заджува право да го задржи уплатениот аванс доколку се откаже резевацијата од денот на правење до 15 дена пред почеток на аранжманот.
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже од денот на правење-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Галерија

Локација