Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

Се наоѓа во Викенд селото на магистралниот пат, 3-4 км од првата жичарница и 5,9 км од центарот на Копаоник. Комплексот се состои од 2 хотелски згради и станбени делови составени од повеќе згради. Во 2017 година, комплексот беше проширен со нови простории за хотелско и станбено сместување, како и со нов дел од бањата.
Услуги:
· СПА и Велнес центар на 900м2 (хотелот има топла врска со СПА центарот)
· Конференциски центар;
· Ресторан;
· Покер-бар;
· Бар на базен;
· Безжичен интернет (WiFi) низ целиот комплекс;
· Детска соба на игри;
· Ски автобуси (организиран превоз до ски-центар);
· Ски-центар;
· Паркинг;
· Изнајмување на моторни санки и АТВ;
.Игралиште за деца.
Ресторани:
Ресторан a la carte нуди разновидно мени, богат избор на вина од целиот свет и пријатна атмосфера што ќе ги задоволи вистинските хедонисти и најискрените гости.
Пансионски ресторан е место каде што гостите уживаат внимателно подготвени оброци со најквалитетна храна. Тој е идеален спој на прекрасен амбиент, одлична услуга и вкусна вклучена храна на која дури и најрафинираните гости нема да можат да одолеат.
Пиварата што се наоѓа во комплексот ќе ја надополни вашата вечерна програма и ќе ви даде можност да уживате во голем избор на домашни и странски пива и неизбежните колбаси.
Центарот за спа и велнес содржи:
· Внатрешен базен
· Отворен базен 14x6m со река
· Финска сауна
· Руска бања
· Турска бања
· Книп базен
· Тепидариум
· Релакс зона
· Солена пештера
· СПА
· Хамам
· Масажи
За гостите од хотелскиод дел Wellness & Spa-центарот е вклучен во цената. Гостите на апартманите со дополнителна доплата на рецепцијата.

Ценовник

Цена по соба на ден на база НАЕМ

ПериодСмена1/3 Студио
1/4 Апартман
1/6 Aпартман
ComfortLuxComfortLuxComfortLux
28.11-12.12.2021Нед/Нед34€38€47€52€56€61€
12.12-19.12.2021 5=7*Нед/Нед41€46€53€59€76€84€
19.12-26.12.2021Нед/Нед44€49€63€70€78€86€
26.12-02.01.2022Нед/Нед73€81€97€107€112€124€
26.12-02.01.2022Помалку од 7 ноќи92€102€122€134€136€150€
02.01-23.01.2022Нед/Нед49€54€68€75€87€96€
23.01-06.02.2022Нед/Нед44€49€63€70€78€86€
06.02-13.02.2022Нед/Нед49€54€68€75€87€96€
13.02-20.02.2022 6+1*Нед/Нед63€69€83€92€97€107€
20.02-13.03.2022Нед/Нед41€46€53€59€76€84€
13.03-03.04.2022 5=7*Нед/Нед34€38€47€52€56€61€

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Early Booking
10% попуст за уплата до 15.10.2021
5% попуст за уплата до 31.10.2021

Акција
6+1* – За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Во цената е вклучено:

– Наем на Студио / Апартман
– Чистење и средување на апартманот
– Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

-Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

-15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
– Полупансион (појадок и вечера):

  • 18€ на ден за возрасни
  • 12€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

  • 6€ на ден за возрасни
  • 4€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

  • 12€ на ден за возрасни
  • 8€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

– 29-15 дена пред почеток на аранжман 20% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 40% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Галерија

Локација