Angella Spa & Wellness 4*

Angella SPA & Wellness е модерен и удобен објект во центарот на туристичкиот, културниот и ноќниот живот на Копаоник.
Совршено место за одмор и уживање. Неколку минути пешачење до повеќето ски-лифтови ја прават Анџела совршен избор за сите оние кои уживаат во зимските спортови.

Атмосферните соби се опремени со бесплатен Wi-Fi, телевизор со рамен екран, минибар и услуга во соба.
Покрај собите, гостите имаат на располагање и неколку апартмани во Конак Маглиќ, со една или две спални соби.

Објекти Angella SPA & Wellness се состои од два ресторани и лоби бар, џакузи, две сауни, парна бања, теретана, спа центар со масажа
соби, ски складиште и изнајмување, паркинг и детски клуб (игротека).

Ценовник

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера
10% попуст за уплата до 31.10.2021
Попустот за рана уплата важи за период на престој 01.12-24.12 / 16.01-03.04.2022

ПериодСменаМин.ноќи1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+11/1Апартман со 1 спална
01.12-05.122507565
05.12-12.122558370
12.12-17.12Нед/Пет25511390
17.12-19.12Пет/Нед2558370
19.12-24.12Нед/Пет37010585
24.12-28.12Пет/Вто492138107
28.12-02.01Вто/Нед5132198147
02.01-09.01Нед/Нед792138107
09.01-16.01Нед/Нед792138107
16.01-23.01Нед/Нед792138107
23.01-30.01Нед/Нед78112196
30.01-06.02Нед/Нед78112196
06.02-13.02Нед/Нед78112196
13.02-20.02Нед/Нед792138107
20.02-27.02Нед/Нед78112196
27.02-06.03Нед/Нед77010585
06.03-13.03Нед/Нед77010585
13.03-20.03Нед/Нед77010585
20.03-27.03Пакет 7=6609075
27.03-03.04Пакет 7=6609075

Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

Период1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+11/1Апартман со 1 спална
02.01-09.01102153117
09.01-16.01102153117
16.01-23.01102153117
23.01-30.0191136106
30.01-06.0291136106
06.02-13.0291136106
13.02-20.02102153117
20.02-27.0291136106
27.02-06.038011595
06.03-13.038011595
13.03-20.038011595
20.03-27.037010085
27.03-03.047010085

Во цената е вклучено:
– Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
– Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
– Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
– Неограничено користење на Фитнес центар
– Wi-Fi
– Хотелско осигурување
– Ски гардеробер

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца
-Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
– Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
– Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
– Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
– Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
– 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
– Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
– Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

Политика за откажување:
40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

Услови за плаќање:
– Уплата од минимум 40% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 14 дена пред терминот.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.

Галерија

Локација