ПИРИН ПАРК 5*- САНДАНСКИ

Пирин Парк Хотел 5* е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’ и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. 

Цени 2024

Период на валидност : 03.01.2024 – 22.12.2024

Цените се по соба за 1 ноќевање – ноќевање со појадок

сместувањенедела-четвртокпеток и сабота
Двокреветна СТАНДАРД93114
Еднокреветна СТАНДАРД7787
Двокреветна ЛУКС108129
Двокреветна СУПЕРИОР124144
Доплати, попусти
Дете до 3,99 годинибесплатно
Дете 4-11,99 г. на дополнително легло / во супериор или лукс соба18
Дете 4-11,99 г. на редовно легло /во еднокреветна стандард, супериор или лукс соба10
Возрасен на дополнително легло / во двокреветна супериор или лукс соба28
Вечера / возрасен20
Вечера / дете 4-11,99 г.10

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Пакети (недела-четврток) 01.10.2023-29.03.2024

Неделен спа пакет

Цените важат во работните денови /недела-четврток/ во периодот од
01.10.2023 до 29.03.2024 година, без периоди на државни, верски празници, распусти..

Цените важат во работните денови /недела-четврток/ во периодот од
01.10.2023 до 29.03.2024 година, без периоди на државни, верски празници, распусти..

сместувањелица3 ноќевања4 ноќевања5 ноќевања
Двокреветна СТАНДАРТ2372484589
Еднокреветна СТАНДАРД1278361435
Двокреветна СТАНДАРТ1+1324426525
Двокреветна ЛУКС2403525641
Двокреветна ЛУКС2+1464607743
ЛУКС со доп.легло3541709872
Двокреветна СУПЕРИОР2433566692
Двокреветна СУПЕРИОР2+1495648794
Двокреветна СУПЕРИОР2+2549720884

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Ноќевање, појадок, вечера, туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
20-минутна масажа со арома за секој возрасен – еднаш за време на престојот;
Интернет, паркинг, бесплатен шатл /со распоред/ до центарот на градот и назад;
Користење: базен со млазници за хидромасажа, детски базен, џакузи, солена соба, теретана;
Сауна парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – ледена фонтана, емотивни тушеви, топли клупи и простор за релаксација/;
Парк-градина со отворен базен и детско катче;
Бесплатно детско катче и Арт центар со дополнителни услуги.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги

Информации и доплати:
Дете од 0-3,99 г – бесплатно сместување во Лукс/Супериор двокреветна соба.
Дете од 4-11,99 г. или возрасен во двокреветна соба Лукс/Супериор, кога е трето лице во собата, се сместува на дополнителен кревет/тросед во соодветната соба.
Максималното сместување во Стандард соба е до 2 лица.
Нема можност да поставите корпа или екстра кревет.
Возрасен со две деца помеѓу 4 и 11 години ја плаќа сумата за двокреветна соба.

Пакетот не важи за периоди на национални и регионални празници.
100% претплата до 7 работни дена пред датумот на пријавување.
Хотелот го задржува правото да направи измени на овој пакет.