Вистинско уживање во прекрасниот поглед од хотелот на спротивниот полуостров Ситонија и ненаселениот остров Келифос. Поставен на површина од 1200м2 хотелот располага со 6 згради, со 90 удобни соби со поглед кон море или градина. 
Локација: хотелот Порт Марина се наоѓа во тивка област помеѓу Пефкохори и Паљури, на полустровот Касандра, на 105км од аеродромот во Солун. 
Хотелски содржини: паркинг, шатл комбе (за до плажа и за Пефкохори), интернет (добра конекција во лоби, а не толку добра конекција во собите), базен (со чадори и лежалки), теретана, ресторан, бар покрај базен. *со доплата: сеф (на рецепција), лежалки и чадори на плажа.
Услуга: HB, ALL. 
Сместување: вкупно 90 соби. Собите се опремени со клима уред, ТВ, телефон, фен, фрижидер, балкон/тераса. 
Плажа: втора линија од плажа, на 350м. 

Ценовник

XENIOS PORT MARINA 3* PEFKOHORI ( GLAVOKAROS     www.port-marina-hotel.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
228.04.24
30.05.24
31.05.24
18.06.24
19.06.24
05.07.24
06.07.24
23.07.24
24.07.24
16.08.24
17.08.24
30.08.24
31.08.24
20.09.24
21.09.24
18.10.24
FAMILY ROOM ONE BEDROOM POOL VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)124129187225239225173124
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)139145210253269253195139
4 ADL154161233281298281216154
FAMILY ROOM ONE BEDROOM SEA VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)129135192231253231181129
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)145151216259284259204145
4 ADL161168240288316288226161
STANDARD ROOM GARDEN VIEW
2 ADL828711714616014611082
1 ADL828711714616014611082
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)828711714616014611082
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL858912115116515111285
1 ADL858912115116515111285
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)858912115116515111285
STANDARD SINGLE ROOM GARDEN VIEW
1 ADL74781051321441329974
SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW
2 ADL859113016017116011785
1 ADL859113016017116011785
3 ADL106114163200214200146106
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)859113016017116011785
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)9310114317618917612893
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)9310114317618917612893
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)102110157192206192140102
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)114124176216232216158114
SUPERIOR ROOM SEA VIEW
2 ADL8910113716918316912891
1 ADL8910113716918316912891
3 ADL112126171212229212160114
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)8910113716918316912891
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)98111151186201186141101
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)98111151186201186141101
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)107121165203220203154110
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)120136185228247228173124
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
FAMILY ROOM ONE BEDROOM POOL VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)190195253291305291239190
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)213219284327343327269213
4 ADL237244316364381364298237
FAMILY ROOM ONE BEDROOM SEA VIEW
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)195201258297319297247195
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)219226290334358334278219
4 ADL244250322371398371309244
STANDARD ROOM GARDEN VIEW
2 ADL124128158188201188151124
1 ADL103108137167181167130103
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)116120150180193180143116
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL126130162192206192153126
1 ADL105110142171185171133105
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)118122154184198184145118
STANDARD SINGLE ROOM GARDEN VIEW
1 ADL959912615216515211995
SUPERIOR ROOM GARDEN VIEW
2 ADL126133171201213201158126
1 ADL105112151181192181137105
3 ADL167176225262276262208167
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)118125164193205193150118
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)139146189222234222174139
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)147154197230242230182147
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)168176223258272258206168
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)189198250290306290232189
SUPERIOR ROOM SEA VIEW
2 ADL130142178210224210169133
1 ADL110121158190204190149112
3 ADL173188233273290273222176
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)122134170202216202161125
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)144157197232247232187146
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)152165205240255240195154
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)173187231269286269220176
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)195210260303321303247198
Минимум престој55577755
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија

Локација