DYONISOS 2*

Погодна локација, удобни соби, интернет, квалитетна услуга. Хотелот се состои од зграда на три нивоа. Во Ханиоти се наоѓаат рестотани, кафани, барови, кафулиња, преубава песочна плажа и преубав парк. 

Локација: се наоѓа на полуостровот Касандра, во местото Ханиоти, на 5км од Полихроно, на 5км од Пефкохори. 

Хотелски услуги: интернет, базен, креветче за деца, кантина, ресторан а ла карт, бар покрај базенот. 

*со доплата: лежалки и чадори на плажа.

Услуга: RR, BB.

Tип на соби: вкупно 114 соби. 35 Double Rooms (~18-22 m2), 42 Doubles Superior (~25-30 m2), 37 Deluxe Studios (~25-30 m2). Собите се опремени со клима уред, интернет (бесплатно), телефон, ТВ, мини фрижидер, сеф (бесплатно, на рецепција), фен, балкон/тераса. 

Плажа: на 250м, камчесто-песочна. 

Ценовник

DIONYSOS 3* HANIOTI                                            www.hotel-dionysos.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/121.04-15.0501.10-15.1016.05-06.0616.09-30.0907.06-05.0701.09-15.0906.07-31.08
Double Standard26293749
Трето лице70%70%70%70%
1 дете од 2-4.99 г.ГратисГратисГратисГратис
1 дете од 5-11.99 г.12121212
Studio up to 4 pax Deluxe44486473
Трето лице70%70%70%70%
Четврто лице50%50%50%50%
1 и 2 дете од 2-4.99 г.ГратисГратисГратисГратис
1 и 2 дете од 5-11.99г.12121212
Double Superior38405161
Трето лице70%70%70%70%
1 дете од 2-4.99 г.ГратисГратисГратисГратис
1 дете од 5-11.99 г.12121212
Мин.имум престој1355
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
1.In reception area there are saves which are available for double standard rooms and cost 3 euros/day payable on spot.2.Facilities included to the prices: A/C, safe box, mini fridge, sat TV, hairdryer, wifi in public areas and in the rooms.Cleanliness: maid service 7 times per week. Bed linen change 3 times per week. Towels change 3 times a week.3.Cancellation policy:For the periods 21/04-06/06 & 01/10-15/10: 5-1 days prior to arrival, 2 nights cancellation fees.For the periods 07/06-05/07 & 01/09-30/09: 7-1 days prior to arrival, 30% cancellation fees.For the period 06/07-31/08: 12-1 days prior to arrival, 50% cancellation fees.Non show or early departure for all periods, 100% cancellation fees.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2023 12% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија