БЕЧИЌИ – ВИЛА ПАЛМА

БЕЧИЌИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечичи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузно хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечичи ќе ве однесе директно во Стариот град во Будва.

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  комплетно опремена кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима (вклучена во цената), тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг.

Ценовник
ПЕРИОДЦЕНА 
11.06 – 20.06300
20.06 – 29.06 310
29.06 – 08.07320
08.07 – 17.07340
17.07 – 26.07 355
26.07 – 04.08355
04.08 – 13.08355
13.08 – 22.08340
22.08 – 31.08330
31.08 – 09.09310
09.09 – 19.09300

 * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

                            9 пoлу пансиони ( појадок и вечера) со вклучен превоз

Галерија
  • Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот
  • Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот, за сместување во ¼ соба
  • Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70% од цената на аранжманот, за сместување во 1/3 соба
  • Попуст за лица над 12год – 20% попуст
  • Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра )

* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје ( паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот

–     Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–     Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.


*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец