Хотел Stara Planina Resort 4*


Хотелот Стара Планина се наоѓа на едно од најубавите места на планината Стара Планина – рамнина Јабушка, на 1.466м надморска височина. Вистинската атракција е првата гондола во Србија која превезува скијачи од хотелот до врвот Бабин Зуб.

Услуги на хотелот: 3 конференциски сали, ресторан, лоби бар со тераса, пицерија, бар, детско игралиште, игралиште, катче за бебиња, клизалиште, велнес & спа со затворен базен, салон за убавина / фризер, банкомат, менувачница, продавница, продавница за подароци, соблекувална, парфимерија, аптека, услуга во соба, складирање на багаж, 24-часовна рецепција, гаража (147 места за паркирање, со 8 места за хендикепирани лица).
Велнес и Спа центар: се протега на над 1000м², вклучувајќи: затворен базен, сауна и хамам, релак кревети, масажи и третмани, фитнес сала.
Ски соба: Хотелот се наоѓа на само 150 метри од почетната станица за гондола и гостите можат да изнајмат, складираат и сервисираат опрема за скијање.

Ценовник

Аll Inclusive LightABC
Тип на собаМин / Мах број на возрасни лица01.12-16.12.202105.03-31.03.202217.12-30.12.202122.01-11.02.202219.02-04.03.202208.01-21.01.202212.02-18.02.2022 31.12-07.01.2022
Двокреветна соба*1/2737686110
Двокреветна соба + Софа*1/3818491117
Супериор Соба + Софа*1/39499107133
Јуниор Апартманпо соба**1/3249271286364
Фамилијарен Апартманпо соба**1/4306323349456
Делукс Апартманпо соба**1/2317317317317
Доплата заЕднокреветна соба1/130€

*Цена во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден
**Цена за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден

Попусти:
10% попуст за уплата до 31.10.2021
(уплата 30% од вкупната сума остаток 30 дена пред почеток на аранжманот)
5% попуст за уплата до 30.11.2021
(уплата 30% од вкупната сума остаток 30 дена пред почеток на аранжманот)

Минимален престој и смени во периоди:
Период
31.12.2021-07.01.2022 08.01.2022-21.01.2022 12.02.2022-18.02.2022Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота
17.12.2021-30.12.2021 22.01.2022-11.02.2022 19.02.2022-04.03.2022Минимум престој 5 ноќи
01.12.2021-16.12.2021 05.03.2022-31.03.2022Минимум престој 3 ноќи

Во цената е вклучено:
– Аll Inclusive Light (појадок,ручек и вечера за време на оброци вклучени пијалоци локално вино,пиво,вода,безалкохолни пијалоци,газирани пијалоци)
– Wellness & Spa центар – внатрешен базен, финска сауна,турска бања,џакузи,хирдомасажни тушеви
– Фитнес центар
– Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
– Wi-FI низ цел хотел
– Користење на ски гардеробер
– Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone… (со претходна резервација)
– Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
– Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:

  • Целодневен Ski-Pass
  • Групно училиште за скијање и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
– Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
– Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:
– Деца 0-2,99 години ГРАТИС
– Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
– Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
– 3-то возрасно лице има 10% попуст

Услови за домашни миленици:
– Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
– Цена 15€ на ден
– Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување:
15% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде напалтена доколку се откаже 28-15 дена пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
75% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 7 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Ковид политика:– Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено пристуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се однесува резервацијта (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

Галерија

Локација