ВИКЕНД ВО БАНСКО Hotel Mountain Paradise 4 *

19.01-21.01.2024

1 ден : 19.01.2024 Петок
Поаѓање на групата во раните утрински часеви.Пауза за гранични и царински формалности. Пристигнување во Банско и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.Вечера.Ноќевање.

2 ден : 20.01.2024 Сабота
Појадок.Ден за слободни активности и индивидуални прошетки или користење на СПА. Вечера.Ноќевање.

3 ден 21.01.2024 Недела
Појадок.Слободни активности. Напуштање на хотелите. Поаѓање кон Македонија околу 14 часот по локално време.Пауза во Метро.Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Hotel Мountain Paradise 4* Цена Услуга

Возрасен ( Студио 2+0 ) 130 € HB

Возрасен (Едноспален апп 2+2) 135 € HB
Дете (0-5,99) / Второ дете (5,99-11,99 ) 35 € HB
Прво дете (5,99-11,99) 85 € HB
Трет возрасен 120 € HB

Цената е во евра за пакет по лице и вклучува :
-Превоз до наведената дестинација од Велес,Кавадарци,Неготино,Скопје,Штип
-Ноќевање со појадок и вечера
-Користење на SPA (внатрешен базен, сауна, парна бања)
-Паркинг надворешен, интернет
-Детско катче

Во цената не е вклучено :
-Туристичка такса 1€ по лице на ден
-Патничко осигурување