ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО СОКО БАЊА-СРБИЈА (19.01-21.01.2024)

Соко Бања се наоѓа во источинот дел на Србија, на оддалеченост од 260 km од Скопје, a на самиот влез ќе наидете на паролата „Сокобања, Соко град, дођеш стар, одеш млад“. Соко Бања се наоѓа во долината на реката Моравица, помеѓу планините Озрен и Ртањ, на 400 m надморска височина. Бањата постои уште од римско време, а на темелите на римските бањи, Турците го подигнале својот амам, што претставува најстар објект за лекување во оваа бања.

Хотел Натали Спа 3* – Соко Бања

Натали Спа е идеално место за вашиот семеен одмор, кој располага со 14 луксузно опремени апартмани во објектот А и 4 апартмани во објектот Б. Објектот содржи модерен спа центар, базен, соби за масажа и ресторан со појадок и a la carte оброци .

Прв ден19.01.2024- петок

Поаѓање во 07.00 часот од Дрводекор. Патување кон  Р. Србија преку граничен премин Табановце. Пристигнување во претпладневните часови. Сместување во хотел Натали Спа 3*. Прошетка низ поширокиот центар на Соко бања (Милошев конак, турско купатило…). Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање. 

Втор ден20.01.2024 – сабота

Појадок. После појадокот, заминуваме на пешачки излет до Лептерија и Сокоград. Враќање во хотел. Слободно попладне за одмор или релаксација во спа центарот на хотелот ( базен, сауна, џакузи, парна бања, солена соба) или пак индивидуална посета на Велнес и Спа центарот-Соко Терме. Спа центарот Соко Терме располага со три базени (два се внатрешни и еден надворешен базен). Базените се со термална минерална вода, со температура од 30℃ до 36℃. Вечера. Ноќевање.

Трет ден21.01.2024 – недела

Појадок. По појадокот, се напуштаат собите. Во договорено време поаѓање за Скопје со попатни  паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје-Дрво Декор(Ул Кеј 13 ти Ноември ББ)

Време на поаѓање

Скопје- 07:00  Куманово – 07:30

Во цената е вклучено:

  • 2 ноќевања со доручек и вечера во х.Натали спа 3* во Соко бања
  • автобуски превоз на релација Скопје-Соко бања и обратно
  • бесплатно WI-FI во рамките на целиот хотел
  • организација на патувањето
  • бесплатно користење на спа центарот во хотелот(базен,сауна,џакузи,парна бања,солена соба)

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка така 100 ден од ден по лице
  • влезници за локалитетите

ТЕРМИН:

  • 19.01-21.01.2024(Петок-Недела) 2 ноќевања со појадок и вечера и вклучен превоз – 7550 ден