Празничен викенд во Банско 2 полупансиони и вклучен превоз

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м.

Термин:

 • 21.10 – 23.10.2023 (Сабота-Понеделник )

Локација на поаѓање и враќање

 • Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска, Крива Паланка- Макпетрол Бензиска

Маршута

 • Скопје – Куманово -К.Паланка – ГП Деве Баир – Банско и обратно

Време на поаѓање

 • Скопје – 7:00 , Куманово 7:30 , К.Паланка 8:30

Време на враќање

 • 14:00 часот по локално време

Цена : 5800 ден по лице

Доплати за деца

Деца(инфант) 0-5,99 – 2170 денари ( со двајца возрасни)

Деца 6-11,99 ( со двајца возрасни) – 4200 денари

Во цената е вклучено

 • 2 ноќевања со појадок и вечера во хотел Орфеј (Банско)
 • Вклучен автобуски превоз на релација: Скопје – Банско – Скопје
 • Kористење на СПА центар (базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Бесплатно Wi-Fi во рамките на целиот хотел
 • Туристичка такса

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Се што надвор од програмата

Хотел Орфеј

/https://orphey.com/

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

 • Затворен базен
 • Сауна
 • Парна Бања
 • Ресторан
 • Меана
 • Детско Катче

1 Ден:

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Банско во 7:00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Банско околу 13:00 часот по локално време.

2/3/ ден

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки, рекреација или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

Последен ден:

Појадок. Поаѓање за Скопје во 14:00 часот по локално време од пред хотел Орфеј-Банско. Пристигнување во Скопје околу 19:00 часот.