Medite SPA Resort & Villas 5* – САНДАНСКИ

08-10.12.2023

Medite SPA Resort & Villas 5*

Цени за соба 08-10.12.2023 (2 ноќевања со појадок)

тип на собалицабалконпојадокпојадок и вечера
 Де лукс2270 €310 €
 Де лукс1220 €250 €
 Де лукс2да286 €324 €
 Де лукс1да236 €264 €
 Премиум2+1296 €334 €
 Премиум2+1да310 €348 €
 Јуниор суит2+2398 €456 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица
Доплата за трет возрасен на дополнително легло:  31 € BB  /  49 € HB

Цената е за 2 ноќи и вклучува:
2 ноќевања со појадок,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешно џакузи,
Финска сауна,
Сауна со билки,
Парна бања, амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги

сместувањеминимуммаксимум
Де лукс12 возрасни
Премиум12 возрасни + 1 дете

Сместување

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Хотелски содржини

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
Бар базен
Снек бар
МАССА клуб
Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
Отворени базени со слатка вода
Лежалки
Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
Римска бања
Турска бања,
Џакузи,
Тропски туш,
Хидро масажа;
Телесни терапии
Маски за тело и лице со чоколада и мед,
Аромотерапија и алое масажи;
Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.