Луковска Бања Нова Година (Jelak i Kopaonik)

Една поинаква Нова Година.Уживајте во зимската бајка на источните падини на Копаоник во прекрасната природа и СПА удобноста на Луковска Бања


АРНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

– Сместување на база полн пансион во двокреветни соби

– Секојдневна употреба на термални базени на надворешна и внатрешна температура од 33 до 35 степени

– Секојдневна употреба на велнес центарот:     * Сауна     * Солена соба     * Парна бања     *Топли клупи

– Користење на салата за забава

– Новогодишен базар на платото пред хотелот

– Новогодишна прошетка по здравствената патека со шумски велнес

– Забава за деца

– Утринска гимнастика со физиотерапевт

– Вежби во базен

Цена € 338 за 3 ноќи за двајца возразни (до 10.01.2022)

Доплата за превоз 35 евра возрасен и 25 евра дете до 12 години

– HOTEL JELAK

Локација и опис: Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни од најбогатите во земјата, недопрената природа на шумовитиот Копаоник и чистиот планински воздух. Модерните погодности и базени во Велнес и СПА центарот на хотел Јелак во комбинација со релаксираните прошетки низ преубавата природа се подлога за идеален одмор.
Сместување: хотелот располага со 84 соби, двокреветни (со 2 класични кревети или со француски кревет), трокреветни (француски кревет и 1 еднинечен кревет). Собите се опремени со: ТВ, телефон, Wi-Fi интернет конекција (бесплатно), сопствен тоалет, бањарки и фен за коса.
Хотелски содржини: ресторан, кафе бар, медицински центар за прегледи и терапии (со работно време и во викенди и за празници), 3 тераписко-рекреативни базени со термална вода и подводни млазови со температува 33-35⁰C (1 внатрешен, 1 надворешен, 1 внатрешно – надворешен со стаклен покрив), сала за забава со билијард, пинг-понг и пикадо, сауна, солена соба, парно купатило, топли клупи – тепидариум, релакс зона. 
2. HOTEL KOPAONIK

Локација и опис: Луковска Бања е лоцирана во јужниот дел на Србија, на источните падини на Копаоник. Со поставеност од 681м надморска висина, таа е највисоката бања во Србија со пријатна умерено континентална клима и голем број на сончеви денови. Карактеристична е по своите термо минерални извори, едни од најбогатите во земјата, недопрената природа на шумовитиот Копаоник и чистиот планински воздух. Модерните погодности и базени во Велнес и СПА центарот на хотел Копаоник во комбинација со релаксираните прошетки низ преубавата природа се подлога за идеален одмор.
Сместување: хотелот располага со 63 соби и 4 апартмани, двокреветни (со 2 класични кревети или со француски кревет), трокреветни (француски кревет и 1 еднинечен кревет), апартмани (спална со француски кревет и дневна соба). Собите се опремени со: ТВ, телефон, Wi-Fi интернет конекција (бесплатно), сопствен тоалет, бањарки и фен за коса.
Хотелски содржини: ресторан, кафе бар, медицински центар за прегледи и терапии (со работно време и во викенди и за празници), 2 тераписко-рекреативни базени со термална вода и подводни млазови со температува 33-35⁰C (1 внатрешен, 1 надворешен), сауна, солена соба, парно купатило, џакузи, топли клупи – тепидариум, тропски тушеви, конференциска сала.  

Галерија