КОПАОНИК НОВА ГОДИНА

 ( 2 полни пансиони ; 1 полупансион  )

                                           30.12.2021- 02.01.2022

Дочекајте ја Новата 2022 година во топол и пријатен амбиент во Апарт Хотел КОПАОНИК БРЗЕЧЕ,  со прекрасен поглед од најубавите пејсажи и снежните падини на КОПАОНИК…    

30.12.2021 Скопје – Копаоник        

Состанок на групата од пред Дрво Декор во 07:30 часот. Поаѓање кон Kопаоник со попатни паузи. Пристигнување во Брзече и сместување во хотелот. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

31.12.2021 Копаоник

Појадок. По појадокот заминување кон Копаоник каде ќе имате можност да уживате на прекрасните стази како и да седнете во многуте кафулиња, салаши и ресторани. Moжност за скијачите превоз со гондола на оддалеченост од 300м од хотелот – Бела река која води до Мали Караман) Во договорено време со водичот, враќање во хотел. Ручек Краток одмор. Припрема за новогодишната вечер. Свечена вечера со музика и забава според протоколи. Ноќевање 

01.01.2022 Копаоник        

Појадок. По појадокот, Слободни активности или можност за опционална посета на скијачките центри и уживање во убавините на Копаоник со шатл бус. Враќање во хотел. Ручек. Слободно време. Реприза на свечена вечер. Ноќевање.

02.01.2022 Копаоник-Скопје     

Појадок. По појадокот одјава од хотелот и заминување. Попатни паузи за одмор и царински формалности. Во пладневните часови пристигнување во Скопје. 

Цена по лице 180€
ПРОМОТИВНА цена за уплата до 20.11160

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО

 • Сместување во www.kopapartmani.co.rs  
 • Превоз со високотуристички автобус 
 • 2 полни пансиони , 1 полупансион  
 • Свечена гала вечер според протоколите 
 • Пратител на патување
 • Oрганизација и водство на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАЖМАНОТ НЕ  Е ВКЛУЧЕНО

 • Индивидуални екскурзии и дополнителни индивидуални барања и трошоци
 • Трансфер со шател бус до скијачките центри на Копаоник на 02.01.2022 – 5€
 • Гондола Бела река до Мали Караман 8€ 
 • Патничко осигурување – 5€ (Задолжително- може преку било која компанија)
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција 1€ од ден по лице

Доплати за услуги:

 • Доколку користите + ден се доплаќа 20€ / за деца е 15€ (услуга полупансион)
 • Доколку користите + ден се доплаќа 27€ / за деца е 21€ (услуга полн пансион)
 • Деца од 5 до 9 години плаќаат 110€ ги користат сите услуги 

Напомена:

 • Се патува со лична карта или пасош и пцр / антиген тест за излез и влез во државата
 • Флекси букинг – Доколку странките го откажат патувањето 14 дена пред закажаниот термин имаат можност да одберат друг термин во www.kopapartmani.co.rs  (може да се искористи исклучиво во зимска сезона 2022).  
 • За сопствен превоз се одбива  10 €  
 • Задолжително носење на маски во автобус 
 • Задолжително патничко осигурување 

Галерија