Интерхотел Сандански 4*

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден од најголемите медицински центри за лекување и рехабилитација на Балканскиот Полуостров. Хотелот има 285 удобни соби и суити, три ресторани, лоби бар и пул бар. Гостите може да користат три базени со минерална вода, од кои еден е со температура на водата38°C.Комплексот во својот состав има 5 новоизградени тениски терени, прикладни за организирање на професионални турнири. За семинари, настани, работилници и слично, хотелот има на располагање 4 конференциски сали со капацитет од 30 до 250 места, како и простор за изложби и презентации.

 Цена на аранжманот изнесува: 19.500,00 денари 

ТЕРМИНИ

15.10.2023 – 20.10.2023

20.10.2023 – 25.10.2023

 25.10-30.10 

Цената вклучува:

►5 ноќевања со појадок

►Користење на спа центар
►Сместување во 1/2 соба
►Автобуски превоз 
►Бесплатен интернет 
►Такса  

 Цената не вклучува:

►Индивидуални трошоци 

►Доплата за еднокреветна соба 


Спа центарот вклучува:

►Користење на сауна, парна бања и фитнес центар 
►Користење на затворен базен со минерална вода од 33с
►Користење на отворен базен со минерална вода од 33c

►Користење на термален базен со минерална вода 39с
►Лежалки покрај базен

.

  Важни информации:

·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.

·  За резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума

·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција 

·  Побарајте Договор за патување