Hotel CLUB A 3*- KOPAONIK

СКИ ОПЕНИНГ
Hotel CLUB A 3*- KOPAONIK
Teрмин 07.12-10.12.2023

10% ПОПУСТ ДО ПОПОЛНУВАЊЕ НА КАПАЦИТЕТИТЕ

Пакет 3 дена / 2 ноќи – 144
Пакет 4 дена / 3 ноќи – 216

Во цената е вклучено:
– Цената е дадена по лице за пакет на база Појадок и вечера
– Wi-Fi низ цел хотел
– Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,80€ по лице на ден; Деца до 6,99 години 0,20€( се наплаќа во агенција)
– Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
– Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
– Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
– Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
– За откажување на резервацијаво период од мометот на правење на резервација до 14 дена пред Chek In, хотелот заджува право за наплата на пенали од 30% од вкупната сума.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Резервација на аражман:
– 50% од вкупната сума се наплаќа при резервација, остаток најдоцна до 21 ден пред тргнување;
– Цените во табелата се истакнати во €, наплата се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 денари;