Gorski Hotel & Spa 4*

23-ти Октомври
GORSKI HOTEL & SPA 4*- KOПАОНИК
Термин 21.10-23.10.2023

Пакет 3 дена / 2 ноќи

Цените се дадени по лице за пакет на база Појадок и Вечера

Тип на Соба2 ноќи
Single Superior Room250€
1/2 Superior Room155€
Single Deluxe Room288€
1/2 Deluxe Room178€
Superior Family Room179€
Deluxe Family Room205€

Цените се дадени по апартман за пакет

Тип на собаМах капацитет2 ноќи
1 Bed Room Aparment2-4558€
2 Bed Room Aparment2-5775€

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
– Wellcome set up во соба
– 2 деца до 6,99 години во придружба на две возрасни лица ГРАТИС;
– Детско Катче
– Користење на Wellness and Spa центар на околу 1.000m²: затворен базен, избор на сауни, хаммам, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тапидариум клупи…
– Користење на надворешен базен со топла вода;
– Користење на фитнес центар;
– Доцно одјавување во хотел доколку постои можност;
– 15% попуст за тремани на лице и тело во Spa Centar;
– 10% popust za А’la Carte Restoran LA PISTA
– 25% попуст на секое дополнително ноќевање;

Услови за деца:
– Деца 7-11,99 години доплата 37€ по лице на ден во пристуство на 2 возрасни лицa;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 61,8 Денари.

Откажување на резервација:
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.