Хотел Планинка 4 *- Куршумлијска Бања 

Понуда за индивидуален престој во Хотел Планинка во Куршумлијска Бања за 2024*

Јануари – Февруари 59 € Велнес ден,67 € Медицински ден 

Mарт – Декември 69 € Велнес ден, 78 € Медицински ден 

Цените се дадени по лице на ден на база полy пансион (доручек и вечера) во стандардни двокреветни соби

*Наведените цени не важат за време на празничните периоди во Србија: 01.01.-09.01.2024, 14.02.-19.02.2024, 30.04.-06.05.2024, 08.11.-12.11.2024 година. и 25.12.-31.12.2024 година кога важат посебните празнични пакети.

Велнес денот вклучува:

•Лекарски прегледи кај дежурните лекари за време на престојот;

•Медицински преглед од лекари: 24-часовна медицинска услуга во хотелот, изработка на отпусна листа;

•Сместување во стандардна двокреветна соба

•Оброци на база на полупансион, појадок и вечера (шведска маса)•

Користење на надворешен-затворен базен и детски базени

•Користење на сала за забава (тенис на маса, билијард)

•Користење на фитнес сала

•Користење на детска игротека

❖Користење на велнес центарот „Бањска“.

-Комплекс од 8 базени со термална вода

-Сауна,Солена соба,Парна бања,Ладна пештера,Тепидариуми,Kneipp патека,Соба за релаксација

•Туристичка такса и осигурување 

Медицинскиот ден вклучува велнес ден + 4 терапии дневно

•Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, мускулен стимулатор, solux ламба)

•Хидромасажа во медицинска вода (бисерна бања)

•Примена на лековита кал (до две апликации)

•Терапија со хидрокинеза

❖Сите терапии се спроведуваат по препорака на лекарот и по лекарски преглед

❖Терапиите ги одредува бањскиот лекар според индикациите, а се вршат секојдневно и за време на викенди и празници.

Доплати:

Еднокреветна соба: 9 € на ден.

Престој во комфорни соби: 5 € по лице на ден.

Престој во апартман: 9 € по лице на ден.

Деца до 7 години се сместуваат бесплатно, 

Од 7-10 години плаќаат 50% од наведените цени при придружба на двајца возрасни.

Напомена: специјалниот попуст за деца ги исклучува другите попусти и промоции.