ХОТЕЛ ЈЕЛАК – Луковска бања

ЦЕНОВНИК НА ХОТЕЛ ЈЕЛАК ЗА ЈАНУАРИ-ДЕКЕМВРИ 2024 ГОДИНА:

Јануари – Март 55 € основен БО ден, 70 € екстра БО ден

Април – 56 € основен БО ден, 71 € екстра БО ден

Мај – Јуни – 57 € основен БО ден, 72 € екстра БО ден. 

Јули – Септември – 60 € основен БО ден, 75 € екстра БО ден.  

Октомври – Декември – 55 € основен БО ден, 70 € екстра БО ден.

Цените се дадени по лице на ден на база полн пансион во стандардни двокреветни соби.

*Наведените цени не важат за време на празничните периоди во Србија:01.01.-09.01.2024, 14.02.-19.02.2024,30.04.-06.05.2024,08.11.-13.11.2024 год и 25.12.-31.12.2024 година кога важат посебните празнични пакети.

Основниот БO ден вклучува:

•Сместување во стандардни двокреветни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),

•Лекарски прегледи од дежурни лекари;

•Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, отворени базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природно извирање на термална вода), хидрокинеза терапија (групни вежби во базен со лековита вода);

•Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;

•Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);

•Програма за анимација со терапевт-рекреативец: групни вежби во фитнес сала и на отворено, прошетки во околината;

• Исхрана на база на полн пансион: појадок – избор од 10 јадења, ручек и вечера по принцип на анкета (3 јадења од дневното мени + диета);

•Wi-Fi интернет;

•Туристичка такса.

Дополнителниот екстра ден за БО вклучува: основен БО ден + четири терапии дневно (се спроведуваат секојдневно, и за викенди и за празници):

•Хидромасажа во лековита вода (бисерна бања);

•Примена на медицински кал (до 2 апликации);

•Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, solux светилка, мускулен стимулатор);

•Рачна (рачна) масажа – сегментална, во траење од 10 минути.

• Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден. 

• Доплата за Comfort соба: 5 € по лице на ден. 

• Доплата за апартман: 13 € по лице на ден.

Услови за деца:

Бесплатен престој до 5 години,

Од 5-10 години: 50% од наведените цени,

За 10 години и постари:плаќаат полна цена како за возрасни.